BitcoinHaberler

Bitcoin Destekçisi Şarkıcı, ABD Başkan Adaylığında Ben De Varım Dedi!

ABD'nin tanınan ismi Kanye West, başkanlığa aday olduğunu ilan etti.

Tüm dünyanın gözü 3 Kasım 2020’de yapılacak olan ABD başkanlık seçimlerinde. Başkan Donald Trump bu yıl bir kez daha aday gösterilirken Demokrat Parti’de tamamlanan ön seçim sürecinin ardından eski Başkan Yardımcısı Joe Biden ise partinin başkan adaylığını kazanmış durumda. Ancak söz konusu yarışa katılan bir isim var ki gündeme bomba gibi oturdu. Rap şarkıcısı, müzik prodüktörü ve moda tasarımcısı Kanye West 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü’nü ABD Başkan adaylığını açıklayarak kutladı.

Twitter hesabından

Şimdi Tanrı’ya güvenerek, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek Amerika Birleşik Devletleri’nin vaadini gerçek hale getirmeliyiz. Birleşik Devletler başkanlığına adaylığımı koyuyorum! #2020VISION

şeklinde bir ileti paylaşan West, başta Tesla CEO’su Elon Musk olmak üzere birçok çevrenin desteğini almayı başardı.

Dolara karşı güçlü bir Bitcoin destekçisi olan West, bir süre önce açık bir dille Bitcoin yatırımı yapmak ve Bitcoin’i aktif şekilde kullanmak istediğini ifade etmişti.

Elon Musk’ın “Benim tam desteğim senindir.” diyerek destek olduğu siyahi sanatçı, başkanlık isteğini ilk kez 2015’te açıklamış, yine 2019 Kasım’ında New York’ta düzenlenen Fast Company Innovation Festivali’nde de 2024 yılında başkanlığa aday olacağını ifade etmişti.

Ünlü şarkıcının başkanlığa adaylığını koymasının özellikle ABD’de ırkçılık eylemlerinin zirve yaptığı bir döneme denk gelmesi -zira planladığı tarihi 4 yıl erkene çekti- tesadüf olmasa gerek. Ayrıca kendi dijital parasını çıkarma konusunda yavaş hareket eden ülkenin Bitcoin destekçisi olduğunu her fırsatta dile getiren bir başkana sahip olması fikri de West’i tetikleyen bir diğer etken olmuş olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu