Bitcoin

Bitcoin Direnç Seviyesini Aşamazsa Düşer Diyen Analist Destek Seviyelerini Açıkladı

Ünlü analist Bitcoin grafiği üzerindeki destek ve direnç noktalarını belirtti.

An itibarı ile 11.700 dolar seviyesinin üzerinde işlem gören Bitcoin’in bu seviyeyi kırması halinde çok daha yüksek seviyelere çıkılabileceğini ifade eden analist Aayush Jindal, BTC fiyatının pozitif bölgeye varabilmesi için 11.800 doları aşması gerektiğine inanıyor ve bunun olması halinde 12.500 dolar seviyesine doğru bir yükselme görülebileceğini ifade ediyor.

Öte yandan 100 saatlik SMA ya da 11.700 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkılamazsa yeni bir düşüş trendi başlayabilir. Bu durumda da fiyatlar 11.350 dolarlık destek seviyesine geri çekilebilir.

Jindal’ın haricinde Bitcoin’de güçlü bir düşüş beklentisi içerisinde olan kurumsal yatırımcılar, kısa vadeli geri çekilme söylemleriyle gündeme geliyorlar.

CME’deki kurumsal yatırımcılar, şu an her zamankinden fazla short pozisyon almaktalar. Öte yandan bireysel yatırımcılarda ise durum tam tersi seyrediyor. Bu da BTC’nin ABD doları karşısındaki durumunu ortaya koyuyor.

Son zamanlarda ABD doları ve Bitcoin son derece net bir ters korelasyon ortaya koyarken doların Bitcoin’in kaderini belirleme durumu her geçen gün daha da baskın bir hale geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu