BitcoinHaberler

Bitcoin Dolandırıcılığı Yeni Bir Sektör Haline mi Geldi? Dolandırıcı Kervanına Bir Yenisi Daha Eklendi

Son zamanlarda gündemi meşgul eden Bitcoin Safiye'den sonra Şimdi de Bitcoin Kürşat piyasaya çıktı

Türkiye’de özellikle son dönemde yüksek kar vaadi ile insanlardan Bitcoin çalan kişiler gündeme gelmekte. Bunların sonuncusu olan Bitcoin Safiye medyayı uzun süredir meşgul etmişti. Bugün Safiye’yi bile gölgede bırakacak bir isim ortaya atıldı: “Bitcoin Kürşat”

Bitcoin Safiye’den sonra kendisini “ekonomist broker” olarak tanıtıp savcı, emniyet memuru, asker, doktor gibi onlarca kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Kürşat Ö, Bitcoin Safiye’den de yüksek meblağlardaki bir dolandırıcılık vakasıyla gündeme oturdu.

Birçok Kişiye Borçlanmıştı

Türkiye’nin birçok farklı ilinden hakkında suç duyurusu yapılan Kürşat Ö., kendisini Adana’da savcılığa veren şahısla Bitcoin alışverişi yaptığını doğruladı.

Savcılıkta verdiği ifadede mağdur ettiği şahsa olan borcunu ödemediğini ve daha birçok farklı kişiye borçlandığını dile getirdi.

Serbest Bırakıldı

İfadesinin alınmasının ardından serbest bırakılan Kürşat Ö., ortadan kayboldu. İki yıl içinde milyon liralık dolandırıcılığa karıştığı iddia edilen şahıs hakkında Türkiye’nin farklı köşelerinden şikayetler yağmaya devam ediyor.

Türkiye’nin Birçok Yerindeki Yatırımcıları Dolandırmış

Hakkındaki suçlamalar birkaç kişinin ifadesi ve suç duyurusuyla sınırlı olmayan Kürşat Ö. hakkında sadece Adana’dan değil, Marmaris, Erzurum, İstanbul, Ankara ,İzmir gibi şehirlerden de şikayetlerde bulunuldu.

3 Farklı Yöntemle Çalışıyordu

Yatırımcılarla üç farklı yöntem üzerinden anlaşan Kürşat Ö., aylık, haftalık ve borsa usulü çalışma şekillerini kullanıyordu.

Aylık çalışma sisteminde yatırımcılar paralarını verip aylık kar miktarı üzerinden para kazanıyorlardı.

Haftalık çalışma şeklinde haftalık Bitcoin alan şahıslar zarar ederse Kürşat Ö. zararı karşılıyor; kar edilirse de yatırımcılar, karla birlikte ana parayı veya sadece karı alabiliyordu.

3. yöntem olan borsa usulünde ise Kürşat Ö. kendi belirlediği borsada yatırımcılara hesap açtırıp alım satım yapıyordu.

Kürşat Ö.’nün mağdur ettiği kişileri kaç liralık zarara soktuğu şimdilik bilinmese de olayın mevcut şikayetlerle sınırlı kalmayacağı aşikar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu