Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Düşmanı Peter Schiff Köşeye Sıkıştı: Rallinin Ardından Kendisini Böyle Savundu!

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff Köşeye Sıkıştı: Rallinin Ardından Kendisini Böyle Savundu!

Takip et

Ünlü Bitcoin ve kripto para eleştirmeni analist Peter Schiff, piyasadaki son ralliye rağmen olumsuz görüşlerinden vazgeçmiyor gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselmesi ile Birlikte Eleştirmen Peter Schiff Üzerindeki Baskı Giderek Artıyor

Schiff, kısa bir süre önce Bitcoin (BTC) fiyatı 18.000 dolar seviyesindeyken yaptığı açıklamasında Twitter üzerinden “BTC satın” çağrılarıyla gündeme gelmişti.

Şu anki BTC fiyatının 18.000 dolar seviyesinden epey daha yüksek olması dolasıyla birçok kripto para kullanıcısı Peter Schiff’i sıkıştırmaya başladı.

Schiff ise kendisini “ben Bitcoin fiyatı 60.000 dolarken de size satın diye söylüyordum” şeklinde açıklama yaparak savundu:

“Pek çok Bitcoin web sitesi, Bitcoin’in 18 bin dolardan satılmasını tavsiye ettiğimden bu yana ne kadar yükseldiğini yazıyor.

Nasıl oluyor da ben HOLDER’lara 60 bin, 50 bin ya da 40 bin doların üzerinde satış yapmaları için çağrı yaptıktan sonra Bitcoin’in ne kadar düştüğünü gösteren makaleler yayınlamıyorlar?”

İlgili Haber
Ünlü Girişimciden Açıklama: ''Shiba Inu (SHIB) Bu Fiyata Yükselirse Emekli Olacağım!''

Sıkı bir altın savunucusu olduğu bilinen Schiff, son attığı Tweet’lerinde ise düşüncelerini daha da detaylandırdı. Schiff, Twitter üzerinden şu mesajları paylaştı:

“Hem altın hem de Bitcoin 2023’te yükseliyor, ancak zıt nedenlerle yükseliyorlar.

Altın enflasyona ve zayıflayan dolar’a karşı bir koruma olarak yükselirken, Bitcoin diğer yüksek riskli varlıklarla birlikte, spekülatörlerin Fed’in bir hamlesinin 2022’nin en büyük kaybedenlerinden olan BTC’de bir ralliye neden olacağına dair tahminleriyle yükseliyor.”

Peter Schiff’in oğlunun ise oldukça sıkı bir BTC taraftarı olması ironik bir durum oluşturuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları