Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları Satışa Daha Sıcak Mı Bakıyor?

Bitcoin yatırımcıları son dönemde fiyatların düşmesi ile satışlara daha sıcak bakmaya başlamış olabilir.

Bitcoin yatırımcıları satışlar yapmak konusunda son dönemde oldukça sıcak. Bitcoin fiyatının değer kaybetmesi nedeniyle bazı yatırımcılar satış yaparken, bazıları ise fiyatların daha çok düşebilecek olduğu düşüncesine bağlı olarak alımları durdurup yerine satışlar yapmaya başladılar. Bitcoin fiyatındaki gelişmeler kısa süre içerisinde 10.000 doların altına gerilemesi ile beraber başladı ve fiyat bugün 8 bin dolar seviyesinden işlem görmekte. Bu fiyat seviyesinden alım yapanların sayısı ise son derece az ve giderek daha fazla sayıda kişi bu konuda satış yapıyor.

Fiyatın düşmesinin ardında olan sebeplerde biraz yatırımcıları sinirlendirdi. Bazı yatırımcılar piyasada düşüşler yaşanmasının nedeni ile ilgili balinaları suçlu bulurken, bazıları ise balinaların değil siyasi gelişmelerin bu fiyat düşüşlerinde değer kaybına sebep olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatının yükselebileceğini düşünenler yine bu dönemde alımlar yapsa da yatırımcıların kısa süre içerisinde büyük alımlara ilgi göstermedikleri ortada. 8.000 dolardan alıcılar aramasına rağmen çok fazla alım talebi görmeyen Bitcoin’in değer kaybetmeye devam edebileceği, bunun da beraberinde bazı sorunlar yaratabilecek olduğu belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu