binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF'leri Beş Günlük Çıkış Trendini Kırdı! Fidelity Alımlara Hız Verdi!

Bitcoin ETF’leri Beş Günlük Çıkış Trendini Kırdı! Fidelity Alımlara Hız Verdi!

Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF'ler) toplam 15,4 milyon dolarlık giriş yaşadı ve art arda beş gün süren çıkış serisine son verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırım firması Farside tarafından yayınlanan geçici verilere göre, Nasdaq’ta listelenen spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF’ler) yatırımcı duyarlılığında kayda değer bir değişimle Pazartesi günü toplam 15,4 milyon dolarlık giriş yaşadı ve art arda beş gün süren çıkış serisine son verdi.

Bitcoin ETF’leri Beş Günlük Çıkış Trendini Kırarak 15,4 Milyon Dolarlık Giriş Gördü

Girişlerde başı 261,8 milyon dolar ile Fidelity’nin FBTC’si çekerken, onu 35,5 milyon dolar ile BlackRock’ın IBIT’i takip etti. BITB, BTCO, EZBC ve BRRR dahil olmak üzere diğer fonlar da her biri 11 milyon ila 20 milyon dolar arasında değişen sağlıklı girişler gördü.

Ancak Grayscale’in ETF’si (GBTC) bu dönemde 350 milyon doların biraz üzerinde varlık kaybederek varlıklarda düşüşe tanık olmaya devam etti.

Olumlu girişler, geçen hafta ETF’lerde gözlenen ve özellikle GBTC’den önemli miktarda para çekilmesinin neden olduğu toplam 887,6 milyon dolarlık önemli çıkışlardan bir dönüşü işaret ediyor.

ABD’de 11 Ocak’ta yaklaşık bir düzine spot ETF’nin ortaya çıkması, yatırımcılara dijital varlıklara doğrudan sahip olmak ve depolamakla ilgili karmaşıklıkları atlayarak lider kripto para birimine maruz kalmaları için uygun bir yol sağladı.

İlgili Haber  Binance İle Nijerya Arasındaki Kriz Büyüyor! Binance'e Bir Suçlama Daha Geldi!

Ekim 2021’de piyasaya sürülen ve pozisyon yenileme gerektiren vadeli işlem bazlı ETF’lerin aksine, spot ETF’ler doğrudan Bitcoin’e yatırım yapıyor.

10x Research’ün kurucusu Markus Thielen, çeyrek sonu akışlarının normalden daha güçlü bir etki yaşatabileceğini ve potansiyel olarak Bitcoin fiyatını yeni zirvelere taşıyabileceğini öne süren görüşlerini paylaştı.

“Bitcoin’in 70.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte, Salı günkü akışların da yine olumlu olabileceğini düşünebiliriz.

Çeyrek sonuyla birlikte, akışlar normalden daha güçlü olabilir,” diye ekleyen Thielen, üç aylık dinamiklerin Bitcoin’in fiyat yörüngesi üzerindeki potansiyel etkisinin altını çizdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail