blank
AnalizBitcoinEthereumXRP

Bitcoin, Ethereum, XRP Bu Seviyelerden Alınır Mı? Zarar Etmemek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

20.000 dolar beklentisi birçok yatırımcının canını yakmaya devam ederken, bu seviyeler alım için doğru yerler mi hep beraber bakalım?

Bitcoin’de 20.000 dolar beklentisi geçtiğimiz gün gerçekleşen sert düşüşle bir çok yatırımcının canını yaktı. Kısmen kayıplar toparlansa da, stop olup yine düşer korkusuyla Bitcoin alamayan yatırımcılar bu yükselişte kayıplarını telafi edememiş oldu.

Balinalar Yine Küçük Yatırımcıları Yutmaya Devam Ediyor

Ne yazık ki büyük yatırımcılar Bitcoin’in ne kadar yükseldiği veya düştüğüyle değil bu yükseliş ve düşüşlerde ne kadar çok kar edebildikleriyle ilgileniyor. 100 bin kişiden kazanılacak 10 dolar 1 milyon dolar ediyor. Unutmayın bu piyasada her kaybedenin karşısında bir kazanan var. Aslında bütün olay paranın el değiştirmesi sırasında bunu ne kadar karlı hale getirebilmenizle alakalı.

Bitcoin’in 20.000 dolar olacağı beklentisi çok güzel fakat bir o kadar da tehlikeli bir beklenti. Zira balinalar bu beklentiyi bir defa satıp silkelemekle yetinmiyor. Aynı beklentiyi defalarca satıp insanları bıktırıp, silkeledikten sonra yeni yatırımcıları çekmek amacıyla yine Bitcoin’i yukarı yönlü hareket ettiriyor ve 20.000 doların altında yataya bağlıyorlar.

Bu süreçte yeni avlarını bekliyorlar. Emin olun istedikleri kadar av bulamazlarsa Bitcoin’i 20.000 dolar yapacak güçleri var. Ancak onlar bu beklentiden para kazanıyor. Böyle büyük bir beklentinin varlığı en çok balinaların işine geliyor. Bu tarz durumlarda teknik analizin kısmen etkisini yitirdiğini gözlemliyoruz.

Peki Ne Yapalım ?

Öncelikle bu kadar volatilitesi yüksek bir piyasada karlılık çok güzel ve cezbedici görülebilir. “Keşke şuradan alsaydım kısa sürede şu kadar yükseldi” şeklinde düşünmeniz bir sonraki hamlenizde sizi yanlışa sürükleyebilir.

Unutmayın piyasa yapıcılar sizin bu algınızın farkında ve bunu kullanarak para kazanıyorlar aynı zamanda direksiyon da onların elinde. Bitcoin , Ehereum, XRP hepsi çok primli noktada. Bu seviyelerden FOMO’ya (fırsatı kaybetme korkusu) kapılıp alım yapmanız durumunda elde edeceğiniz karlılık, tepeden almış olma riskinize oranla çok düşük bir kar. Unutmayın hiç kimse şu anki tepenin tepe olarak mı kalacağını veya sonraki tepelerin dibi mi olacağını öngöremez. %5 fazla kar hırsıyla bu riski almanızı tavsiye etmiyoruz. Piyasada düzeltme hareketlerini bekleyip ona göre pozisyon almanızın sizin lehinize olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bitcoin 50.000 dolara kadar çıksa da siz 19200’de almadınız diye çok bir şey kaybetmiş olmayacaksınız. Çünkü düzeltme hareketleri olmadan direk çıkış şeklinde bir formasyon yok. Örneğin 20500 dolar seviyesinde güvenli bir dip oluştuğunda burada alım yapmanız, bu seviyelerden alım yapmanızdan çok daha risksiz ve doğru bir yatırım metodu olacaktır. Malı doğru alım yerinden almazsanız, %5 fazla kar hırsınız tüm birikiminizi kaybetmenize neden olabilir. Unutmayın, borsalar sabırlı insanların sabırsız insanların paralarını aldığı yerdir.

Eğer hala içinizden bir ses ben bu riski alırım diyorsa, size silkelenmelerde likit olan yatırımcı haberlerini okumanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Haber  Bitcoin'de Volatilite Baş Döndürüyor ! Bir Saatte 295 Milyon Dolar Buhar Oldu ! Yüksek Kaldıraç Av Sezonu

Özellikle destek noktasından parçalı bir şekilde alıp, direnç noktasından malı satmak ve her zaman önceden belirlediğiniz hedefe sadık kalarak stop-limit emirlerini kullanmak en doğru yatırım stratejisi olacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu