AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – 10.500 Dolar Olabilecek Mi?

Bitcoin güncel fiyat ve piyasa analizi.

Bitcoin fiyatı ne kadar olacak? Kripto para birimi yatırımcıları son günlerde fiyatların düşüş yaşaması ve belirli nedenler dolayısı ile kripto para birimi yatırımcılarını korkutması daha fazla satışa neden oldu ve bu nedenle yatırımcılar satış yapmak ve yapmamak arasında kararsız kalsa da satıştan yana daha fazla tercih kullandılar.

Bitcoin 10.100 doların altına düşerek 10.000 dolar sınırına kadar gerilediği dün yatırımcılara beraberinde bazı endişelerde getirdi. Yatırımcılar 10.500 dolar konusunda beklentilerin  tutmayacak olduğunu düşünürken beraberinde analistler konuştu.

Bitcoin 11.000 dolar olamayabilir!

Bitcoin fiyatının düşük kalmasını ve yatırımcıların beklentilerinin karşılanmamasını isteyen bazı balinaların bu tür eylemler içerisinde oldukları biliniyor. Milyarlarca dolarlık Bitcoin piyasa hacmine rağmen yatırımcıların büyük orandaki satışları kripto para birimi piyasasında düşüşün artmasına neden oldu. 11.000 dolara yükselecek olduğu ile ilgili iddialar tutmadı ve yatırımcılar atılan adımlar sonucunda 11.500 doların görülecek olduğu iddialarının gerçek olamayabilecek olduğunu düşündüler.

Bugün için Bitcoin fiyatı 10.200 dolara yakın seyrediyor ancak fiyatın bu seviyede olması her an büyük düşüşlere neden olabilecek olduğu konusunda bazı endişelere neden olabiliyor. Analist ve yatırımcılar 10.500 dolara kadar yükselmemesi halinde Bitcoin fiyatında daha büyük düşüşlerin yaşanabilecek olduğunu ve bunun da beraberinde satışların tetiklenmesine neden olarak 9.100 dolara kadar düşüşe neden olabilecek olduğunu düşünüyor

Bitcoin fiyatındaki son gelişmelere bakılırsa 10.200 dolar ve 10.000 dolar seviyesi arasında git geller yapan fiyatın yakın zamanda rekor kıramayacak olduğu da gayet net. Bitcoin rekor kırabilecek kadar güçlenemiyor ve bunu engelleyen hem siyasilerin, hem devletlerin yaptıkları resmi açıklamalarda kripto paraları son dönemde çok fazla köşeye sıkıştırmış olmalarından kaynaklanıyor. Bitcoin eğer kısa süre içerisinde 10.500 dolara yükselemez veya 10.400 dolar seviyesini göremez ise büyük düşüşler tekrar başlayabilir.

Ne kadar bazı çakma kripto para analistleri fiyatın rekor kırabilecek olduğunu, yükseleceğini iddia etselerde gerçekler ortada. Bitcoin ve altcoinler son zamanlarda beklenenden daha fazlasını veremiyor tam tersi daha azını vererek yatırımcıların sürekli olarak sorunlar yaşamasına neden olabiliyor.

20.000 dolar hayal oldu!

Bitcoin fiyatında 20.000 dolar ve üzerindeki fiyat ile ilgili olumlu istekler bu dönemde son buldu. En azından bu yıl sonuna kadar bu fiyat seviyesi sebebi ile rekor kırılması beklenmezken, bazı analistler 2019 yılı son ayında rekorlar yerine tam tersi büyük bir takım düşüşlerin gündeme gelebilecek olduğunu düşünüyor.

11.000 dolara çıkamayan Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıkması çok zor. Bu seviyeye kadar birçok direnç var ve bu dirençlerin kırılması için çok güçlü destek gerekiyor. Bu destek balinaların desteği ile sınırlı olmamalı, siyasi açıklamalar durmalı ve fiyatları bugüne göre daha fazla yükseltecek olan gelişmelere imza atılmalı. Aksi halde beklentiler boşa çıkabilir ve bu konuda yatırımcılar beklediklerini bulamayabilirler.

*Bu içerik Bitcoin fiyat değerlendirmesi ve analizi olarak yayınlanmış olup herhangi bir yatırım öneri ve tavsiyesi içermez.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu