Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Fiyat Analizi - 7.800 Dolardan Sonra 9.000 Dolar Sinyalleri

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – 7.800 Dolardan Sonra 9.000 Dolar Sinyalleri

Takip et

Kripto para pazarında son dönem iyi gitmedi ve kripto para sahibi kimseler giderek düşen fiyatlar, giderek değişen pazar oranlarına bağlı kaldılar. Bitcoin kısa süre içerisinde değer üzerine değer kaybına uğradı ve çok sayıda kripto para sahibi bu konudan muzdarip olarak yaşadıklarından sonra yeni kripto para birimi yatırımı yapıp yapmamak konusunda kararsız kaldı ve olumsuz yönde tercih yaptılar. Bitcoin alanların sayısı artmadı tam tersi olarak düşüşe geçti ve yatırımcılar piyasaya güvenemediklerinden yakındılar. Tüm bu yaşananlar pazarda ciddi yatırımcı sorunlarına sebep oldu denilemez ancak birçok kimsenin pazarda yeniden yer almak istemediği bir durumu ortaya çıkardığı bilinir oldu.

Birkaç gündür ise yeni bir toparlanma sürecine giren kripto paraların fiyatlarında ilk olarak Bitcoin üzerinden bir yükseliş oldu. Gün içerisinde 200 dolar değer kazanan Bitcoin kısa süre içerisinde tam 300 doların üzerinde değer kazanarak 7.800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’i yükselten sebep ne oldu henüz bilinmezken kripto para yatırımcıları kısa vadede daha fazla kazanabilecek olduklarını ve daha iyisini bulabilecek olduklarını düşünüyor. Bitcoin’i yükselten bu ufak artış bile yatırımcıların tekrar piyasaya güvenmesini sağlarken birçok yatırımcının da yeniden yatırım yapmasına sebep olabilecek küçük görülen büyük bir pazar değişimidir.

10.000 dolar ve 14.000 dolar arası fiyatlardan 10.000 dolar altına 7000 dolara kadar düşen Bitcoin birkaç gün önce 6.500 doları bile gördü ve bu seviyelerden tekrar yükselmişti. Tüm bunlar 10 gün içerisinde olanlar arasındaydı ve bu da yatırımcıların kararsızlık yaşamalarına neden olan en büyük hamlelerden bir tanesi olarak kayda geçti. Bitcoin yatırımcıları yükselmesini istedikleri piyasa hacmi ve fiyatına oranla düşüş gördüler ve bu onların üzerinde büyük olumsuz bir etkiye sebep oldu. Bitcoin’in yükselmesini engelleyen en büyük hamlelerden bir tanesi olarak kripto para birimi balinası kimselerin büyük oranlarda satış yapması gerekçe gösterildi.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – 29.11.2019 – Kaynak: Tradingview

Saatlik grafiğe baktığımızda destek noktaları 7600, 7300 ve 7000 dolar olarak belirlenirken bu seviyelerde dip nokta 6850 ve 6450 dolar olarak gösteriliyor. Direnç noktaları ise oluşan fiyatta 7800, 8200 ve 8800 dolar seviyelerinde. Uzmanlar trendin düşüşten yükselişe geçmesi için 9000 doların çok kritik olduğunu ve bu seviyenin BTC trendini belirleyeceğini ifade ediyor.

Bu süreçte Bitcoin’in yükselişe geçmesi yatırımcıların ”hep yükselecek” psikolojisine girmesini engellemeli. Zira bu fiyat seviyesinden sonra beklenmesi gereken 8.500 dolar olsa da 9.000 doları görene kadar piyasada kesin bir yükseliş hamlesi beklenmemeli. Uzmanlar yatırımcıların direnç ve destek noktalarına göre hareket etmesi ve alım satım noktalarına bu seviyelere göre belirlemesini öneriyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel şekilde üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde olmayıp yatırımcılara bilgi vermeyi hedeflemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları