Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi

Takip et

Bitcoin fiyatı son haftaların en iyi değişimlerinden birisini yaşadı ve kripto para piyasalarında değişiklik büyük oranda devam etti. Aslına bakılırsa Bitcoin kısa zaman öncesine kadar düşüş beklentisi içerisinde olan karamsarlık içerisindeki yatırımcılar nedeniyle piyasada yükseliş beklentisi hiç yoktu. Haziran 2019’a kadar kripto para analistleri büyük bir beklenti içerisine girmemek gerektiğini açıklamış ve Haziran’dan sonra fiyatların yükseleceğini ve piyasa hacminin ve fiyatının ancak Haziran ayından sonra artabilecek olduğunu açıklamışlardı.

Bitcoin’in yakın zamanda yükselmesi ile ilgili beklentiler kripto para piyasasında geçtiğimiz haftaya kadar yoktu. Nisan ayı ile ilgili olarak ise analistlere göre Nisan ayının hep iyi geçen bir ay olması sebebi ile kripto paralarda bir artış olması muhtemel olabilirdi ancak büyük bir beklenti içerisine girmemek gerektiği açıklanmıştı.

Bitcoin fiyatında değişimin olması beklentisinin umudunda olan kripto para analistleri, Haziran ayı gelmeden yaşanan bu değişimin sonuçlarının iyi olacağını ve piyasa hacminin yükselebilecek olduğunu bekliyorlardı. Bitcoin fiyatı hakkında beklentisi yüksek olan kripto para analistleri Haziran ayından önce bir yükseliş olmasını beklemiyordu ve piyasa fiyatı beklentisi bu kimseler için yakın zamanda 5.400 dolar olmasa da bu seviyeye yakın olabilecek beklentisi ortaya çıkarmışlardı.

5.400 dolar yerine 5.000 dolar beklentisine sahip kripto para analistlerinin yakın zamanda bu kadar büyük bir artış beklememelerinin arkasında yatan yine kripto para yatırımcılarının kendisi olmuştu. Bitcoin’i yükseltecek en önemli unsurun yatırımcıların kendisi olduğunu belirten bu analistlere göre Nisan ayında böylesine büyük bir artış yaşanması kripto para pazarlarına ”can suyu” verdi. Nisan ayının kalan 15 gününde piyasada yatırımcıların olumu beklenti içerisine girmesi sonucunda tekrar ilginin arttığını ve artmaya devam edecek olduğunu düşünen analistler, 5.800 doların gelecek 2 hafta içerisinde beklenebilecek olduğunu düşünüyorlar.

Bitcoin piyasa hacmi 89 milyar dolar oldu

Bitcoin piyasa hacmi bu hafta uzun bir süreden sonra 89 milyar dolara kadar yükseldi. Piyasa hacmindeki beklentinin yükselmesi ile birlikte 180 milyar dolar piyasa hacmini bu hafta geçen kripto para pazarı tekrar 176 milyar dolara kadar düştü ancak henüz beklenti azalmadı. Piyasa hacmi henüz 200 milyar dolar seviyesine ulaşamayacak olsa da kripto para pazarında 200 milyar doların görülmesinin 1 hafta sonrasında olabileceği iddiası oluştu.

Bitcoin tek başına bu süreci yürüten kripto para olmazken, Bitcoin Cash ve XRP’nin geçtiğimiz hafta yaşanan büyük yükselişlerde katkısı büyük oldu. Bitcoin Cash, Bitcoin ve diğerlerinden daha iyi değer kazanarak geçtiğimiz hafta piyasa hacminde büyük bir beklenti ortaya çıkmasında rol oynadı ve fiyatların artmasında, beklentinin tekrar oluşmasında büyük bir öneme sahip oldu. Bitcoin’i bırakıp Bitcoin Cash alanlar daha sonra düşüş yaşanması ile beraber piyasada tekrar Bitcoin’in hakimiyetini anlasa da hacmin ve fiyatların sadece Bitcoin tarafından değil, Bitcoin Cash tarafından da yükselmesinde büyük bir fayda sağlayabilecek olduğunu ortaya çıkarmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları