AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi, Sert Yükselişi Nasıl Yorumlamalıyız?

Bitcoin 24 saat içerisinde adeta durmaksızın arttı. Peki analistler bu konuda ne düşünüyor?

Bitcoin 24 saatte ortalama 3000 dolar artış gösterdi ve gün içerisinde 10.370 dolar seviyesini gördü. Çok kısa süre içerisinde hemen hemen hiç düzeltme yapmadan bu kadar hızlı yükselen BTC, bir kısım analisti korkuttu ve “bu yükseliş sağlıklı bir yükseliş değil” şeklinde yorumlamasına neden oldu.

An itibarı ile 9250 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de destek seviyesi yine 9000 dolar seviyesi oldu. Haftalık kapanışın 9000 dolar seviyenin üzerinde olması, artık yükseliş trendinin başlayacağı anlamına gelebilir.

Binance CEO’su Changpeng Zhao gibi kişiler ise bu dönemde Bitcoin yatırımı yapmamanın finansal bir risk olduğu şeklinde görüş beyan ediyor. Ayrıca Çin’in açıklamasından sonra Zhao, Bitcoin’in Çin ile alakasına dikkat çekmiş ve fiyatın daha çok yükseleceğini vurgulamıştı.

Bitcoin her ne kadar 10.350 dolar seviyesine yükselmesinden sonra yaklaşık 1100 dolar geri çekilse de özellikle bundan sonra 9000 dolar desteğinin altına sarkmaması yükseliş veya düşüş trendini belirleyecek unsur olacak.

Yükseliş Olması Bekleniyordu

Kasım ayında Bitcoin halving olayının erken fiyatlanmasının be bu ayda yükselişlerin başlayacağını daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Dün Çin Devlet Başkanı’nın da yaptığı açıklamadan sonra ciddi yükseliş yaşayan BTC, nihayet çok zamandır beklenen 9000 dolar seviyesinin üzerine çıkmış oldu.

İlgili Haber
Bitcoin'in Büyük Yükselişinin Ardında Çin Mi Var? Fiyat Daha Da Artabilir

Özellikle bu dönemde yatırım yaparken önemli destek noktalarına stop loss emir koyulması uzmanlar tarafından öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu