Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi - Ne Zaman Rekor Görülecek? - ABD'nin Açıklamaları

Bitcoin Fiyat Analizi – Ne Zaman Rekor Görülecek? – ABD’nin Açıklamaları

Takip et

Bitcoin son dönemin en merakla takip edilen kripto para birimi olarak biliniyor. İnsanlar son dönemde ABD’nin Bitcoin açıklamaları nedeniyle endişeli ve kripto paralar engellenecek mi? Sorusu ile karşı karşıyalar. Bitcoin fiyatı bugün 10.500 dolar civarında seyrederken, bazı kripto para birimlerinin değeri düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.

Kripto para piyasalarında son gelişmeler bu dönemde diğer dönemlere göre biraz daha farklı. Bunun arkasındaki sebep ise yine ABD’den kaynaklı. ABD yöneticileri son dönemde yaptıkları açıklamalar nedeniyle kripto para piyasasında bazı tedirginlikler oldu.

Başkan Donald Trump, direkt olarak Bitcoin’i telaffuz etti ve Bitcoin’i hedef aldı. Donald Trump, kripto paralara karşı önlem almaya devam edeceklerini ve kripto paraların ABD ekonomisine karşı bir risk faktörü olmasına müsade etmeyeceklerini açıkladı.

Ardından ABD Hazine Bakanı Mnuchin, kripto para birimlerini dün hedef aldı ve kripto paraların kara para aklama gibi işlemlerde kullanıldığını, ABD’nin kripto paraları takip etmeye devam edecek olduğunu ve asla ‘meydanın boş bulunmaması’ gerektiği uyarısında bulundu.

Bu açıklamalar, kısa süre içerisinde kripto para pazarında bazı tepkilere neden olmuş olsa da ABD yöneticilerinin son dönemdeki kripto para açıklamaları genellikle kötü ve piyasayı derinden etkiliyor. Birçok kişi ABD Bitcoin’i yasaklayacak mı? Sorusuna yanıt aranan bu dönemde piyasada beklemenin ve duraksamanın en iyi ve en doğru karar olduğunu düşünüyor. ABD vatandaşları ise ABD’nin kripto paraları engellemesi durumunda bunu bir anda yapabilecek olsa da kendilerinin böyle bir karar alınmasını beklemediklerini, yönetimin zaten kripto paraları kontrol edebilecek bir güce sahip ve takip edebilecek bir güce sahip olduklarını tahmin ediyorlar.

Yine Bitcoin fiyatı hakkında bazı kripto para yatırımcıları bu dönemdeki en büyük problemin piyasadan kaynaklandığını, piyasanın mevcut yatırımcıların yatırımlarını geri çekmesinden ötürü zorluklar ile karşı karşıya kaldığını düşünüyor. Bazıları ise rekor konusunda endişeleri olduğunu, Bitcoin fiyatı rekor kıracak mı? Sorusunun bir dönem boyunca tartışmaya kapalı ve kesin olarak ‘kırmayacak’ olduğunu iddia ediyorlar.

Ne zaman ki kripto para birimleri rekor kırar o zaman tekrar kripto para yatırımı yapacak olduğunu belirtenlerin sayısı da bu dönemde son yaşananlardan ötürü biraz artmışa benziyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları