bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Değerlendirmesi - Yatırımcıların Aklı Karıştı - Piyasa Kararsızlıklarla Doldu!

Bitcoin Fiyat Değerlendirmesi – Yatırımcıların Aklı Karıştı – Piyasa Kararsızlıklarla Doldu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı bugün yaklaşık 900 dolar değer kaybetti. Değer kayıpları giderek gün sonunda daha büyük oranlarda artış gösterdi ve yatırımcıların büyük bir bölümü kripto para birimi satın almak konusunda çok kararsızlık içerisinde kaldı. Bitcoin’i yükseltecek olan birçok faktörün bugün gün içerisinde yok olması, piyasada yatırımcıları karamsarlığa sürükledi ve kaos yayılmasına neden oldu. Bitcoin güncel fiyatı düşüş eğilimi göstermeyi sürdürürken, 9.500 dolara kadar düşen fiyat yatırımcılara bugün gün içerisinde hiç iyi bir gün yaşatmadı. Bitcoin fiyatı ne kadar oldu araması yapan bir kişi gördüğü sonuç karşısında anlık olarak yükseliş olup olmayabilecek olduğunu bile hesaba katmadan satışlara katıldı ve panik satışlarda Türkiye dahil birçok ülkeden yatırımcılar kazanç elde etmek ve daha düşük fiyatlardan alım yapmak için satışlar yaptı.

Bitcoin fiyatındaki bu düşüşün arkasında yatan sebeplerden birisi kripto para balinası olan bazı kişiler iken, bazıları da yakın zamanda büyük düşüşler olabileceğini önceden gördüklerini ve bu konuda herkesin uyarılmasına rağmen kendilerinin dinlenmediği için bu sorunların bugün bazı kripto para birimi yatırımcılarına zarar yaşattığını açıkladı.

%66.6’ya yükselen pazar payı bile kurtaramadı!

Bitcoin pazar payı bugün gün içerisinde yıllar sonra %66.6 oranına yükseldi ve kripto para birimi yatırımlarını değerinin bugün daha fazla yükselmesi bekleniyordu. Bitcoin’in bu kadar kısa vadede pazar payındaki yükselişin rekor seviyeleri görmesinin ardından güven gün içerisinde azalmış ancak Bitcoin pazar payının bu kadar yükselmesinin arkasında bir şeyler çıkabilecek olduğuna yönelik beklentiler oldukça fazla artış eğilimi göstermişti.

Bitcoin’in pazar payındaki rekor oranına rağmen gün sonunda yaşanan düşüşler pazar payında da düşüşe neden olmakla sınırlı kalmayarak fiyat ve pazar piyasa hacmini düşürdü. Altcoin yatırımcıları da gün içerisinde yaşanan bu durumdan ötürü pazardaki yatırımlarının hepsini değil ancak bir kısmını satmak zorunda hissetti ve satışların yolunu tercih etmeyi ve satış yapmanın kendilerine pazarda daha iyi kazandıracak olduğunu düşünmeye başladılar. Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının bu kararları sonucunda pazardaki fiyatlar ve piyasa hacmi oranları giderek düşüşe geçti. 79 dolara kadar gerileyen Litecoin ile birlikte tekrar 200 dolar sınırına gelen Ethereum ve 9.500 dolara kadar düşüş eğilimi gösteren Bitcoin dışında diğer birçok altcoin yatırımı da pazarda gün içerisinde %10’ların üzerinde düşüş eğilimi gösterdi.

Bitcoin fiyatı ne kadar yükselecek, ne kadar düşecek tartışmaları henüz gündemde olan yerini sıcağı sıcağı korurken, pazar payı giderek yükseliş eğilimi gösteren Bitcoin’in bu kadar kısa bir zaman dilimi içerisinde düşmüş olması pazardaki bazı kripto para birimi yatırımcılarına ne yapacak oldukları ve ne gibi kararlara imza atmaları gerektiği hakkında ciddi bir şüphe yaşatıyor. Bitcoin Cash fiyatı ve Bitcoin fiyatı hakkında bazı kripto para yatırımcıları gelecek kısa süre içerisinde yeniden bir takım yükselişler olacağını düşünürken analistler bugün sessizliğini korumayı sürdürmekte ısrarcı gibi görünüyorlar.

Analistlere göre an itibarı ile 9.500 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de geçtiğimiz haftalardaki ciddi yükselişlerin ardından hala bir geri çekilme evresi yaşanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları