AnalizBitcoinHaberler

Ünlü Analistlerden Bitcoin Fiyat Öngörüleri

Bitcoin'de satış baskısı devam ederken yatırımcılar analistlerin ne dediğine odaklandı. Peki analistler ne diyor?

Bitcoin’de satış baskısı hala devam ediyor. Geçtiğimiz ay Çin’den gelen olumlu Blockchain yorumları ile ciddi şekilde artış gösteren fiyat, bugün yapılan tam tersi açıklamalar sebebiyle piyasadaki Çin boğasını bitirdi ve fiyat yine 7000 dolarlı seviyelere geriledi.

Çin’in “bir öyle bir böyle” olan açıklamalarına tepki gösteren yatırımcılar “Çin tavrını net bir şekilde belirlesin” şeklinde açıklamalarda bulunuyor. Konu ile alakalı yazımızı okuyabilirsiniz:

İlgili Haber  Çin Bitcoin ve Diğer Kripto Paraları Neden Direkt Yasaklamıyor?

Her ne kadar BTC 6790 dolar seviyelerini görmesiyle son 6 ayın en düşük seviyelerine gerilese de yayın saatine göre 7150 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin’deki satış baskısı devam ederken ve piyasa kırmızıya bürünmüşken yatırımcılar analistlerden gelen yorumlara kitlenmiş durumda. Ünlü Türk analistin yaptığı uzun vadeli BTC tahminini paylaşmıştık:

İlgili Haber  Ünlü Türk Analistten Bitcoin Fiyat Öngörüsü

Her ne kadar uzun vadede BTC hakkında olumlu yorumlar yapılsa da bu dönemde kötü yorum beyan eden birçok analist de var.

BTC’nin son durumunu değerlendiren ünlü analist Peter Brandt, 6700’lere indikten sonra 7300’lere toparlayan fiyat için “ölü kedi sıçraması” benzetmesi yaptı.

Bu yorumu ile BTC’nin düşeceğini düşünen ünlü analist, önemli bir boğa sezonu başlamadan önce BTC’nin daha fazla dibe vurabileceğini ifade ederek fiyatın 5500 dolara kadar inebileceğini öngördü.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı