Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Altını Test Ediyor!

Bitcoin fiyatı son günlerde fiyat düşüşleri ile gündemden düşmeyi bir kenara bıraktı, 2. kez düşüşe geçti.

Bitcoin fiyatında yatırımcıları memnun etmeyen bazı gelişmeler yaşanıyor. Kripto para yatırımcıları kazançlarının daha çok düşmesinden tedirgin oldukları bu dönemde 10.200 doların üzerine tekrar çıkan Bitcoin fiyatından sonra yeniden düşüş olmasına tepki gösterdi. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve düşmesi arasında 24 – 48 saat zaman dilimi olması bazı yatırımcıların tepkisini çekerken, bazı kripto para birimi yatırımcıları ise bu durumla ilgili olarak 10.000 doların kısa vadede alım fırsatı olabileceğini düşünüyorlar.

Bitcoin yakın zamana kadar değer kaybetti ve değer kaybetmesinden bir süre sonra 10.300 dolara kadar yükseliş eğilimi gösterdi. Tüm bu sürede kripto para birimlerinin fiyatında değişiklikler yaşandı ve altcoin fiyatları yükselişe geçti.

Her ikisi düşüş yaşıyor!

Bitcoin ve altcoin fiyatları bugün düşüş yaşamaya başladı ve %4 üzerinde değer kaybettiler. Kripto para yatırımcıları yaşanan bu düşüşlerin sebebi ile ilgili analistleri dinlemek istese bile analistler fiyatın düşüş yaşayabileceği ve fiyatın daha fazla düşebilecek olduğunu düşünüyorlar. Bazı ünlü olan analistler ise kripto para fiyatlarının kısa süre içerisinde rekor kırmayacağını ama yüksek fiyatların yeniden bir kez daha görüleceğini düşünüyorlar. Bitcoin fiyatının yükselmesi hakkında net olarak bir tahmin veremeyen analistler fiyatların yükseleceği tarih hakkında da kısa vadeli bir yükseliş görüyorlar ve bu yıl içerisinde fiyatların yükselecek olduğunu düşünüyorlar.

Altcoin fiyatlarının Bitcoin ile birlikte düşüşe geçmiş olması bazı yatırımcıların tepkisine neden olurken, bazı yatırımcılarda bu fiyat düşüşlerinin son bulmaz ise daha büyük satışları tetiklemesinden endişe ettiklerini düşünüyorlar. Bitcoin 10.000 dolar altında fiyatla alıcı bulsa da satışlar sürekli olarak artış eğiliminde.

Bu dönemde yatırımcılar dikkatli olmalı

Bitcoin fiyatını düşük görüp saatlik özellikle günlük yatırım yapacak yatırımcılar 10.000 dolar altından yatırım yaparak kazanç elde etmeyi düşünebilir, fiyatın 1 gün içerisinde 11.000 doları görebileceğini düşünebilir. Ama bu dönemde dikkatli olmak gerekiyor, aksi halde büyük kayıplar ile karşılaşmak mümkün ve bunu önleyebilecek herhangi bir önlem almak bu dönem için pek fazla mümkün olamayacak bir gelişme.

Yatırımcılar bu dönemde çok kısa süreli değil, kısa süreli yatırımlardan daha fazla kazanç elde etme ve riskleri daha düşük tutma potansiyeli olan bir piyasa gelişmesine tanık olabilir.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu