AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 10.450 Dolara Yükseldi – 11.000 Doları Görecek Mi? – Ralli Başlıyor!

Bitcoin fiyatı 10.450 dolara yükseldi ve fiyatında dengelenme süreci başladı.

Kripto para yatırımcılarının uzun süredir beklediği artışlar sonunda gerçek oldu. Bitcoin fiyatında bugün yeni yükselişler görülürken, piyasa hacmi bakımından piyasanın en güçlü kripto parası olan Bitcoin fiyatı yükselişi sonrasında yatırımcılarda alım talebi gösterdiler. Bitcoin fiyatındaki başarılı yükselişin sonrasında yine 11.000 dolar sorusu gündemde olan yerini korurken, piyasada yatırımcıların alım talebi göstermesine bağlı olarak piyasanın bu kadar iyi yükselişler gösterebildi.

Bitcoin fiyatı 2 gün öncesine kadar 9.500 dolar fiyatla alıcı bulurken, bugün 950 dolar kadar bir değer kazanmış durumda ve 950 doları sadece 2 günden biraz daha fazla zamanda kazandı. %5’ten daha fazla değer kazanan Bitcoin bu haftanın en fazla kazandıran yatırım araçları arasında altın ile yarıştı ve hisse senetleri dışında en fazla kazandıran yatırım aracı ve halka açık yatırım araçları arasında ilk sırada yine yer aldı. Bitcoin yakın zamana kadar 7.500 dolara kadar düşecek olduğunu iddia eden bir grup analistle de mücadele ediyordu. Piyasada yatırımcıların moralini bozmaya yönelik 7.500 dolara kadar düşecek olduğu açıklamalarından sonra bugün fiyatın artması hem piyasada yatırımcılara moral oldu, hem de piyasada kayıplar yaşadığından dolayı satış yapmak zorunda kalan panik satış yapan yatırımcıların yeni fiyat zararları engellenmiş oldu.

Bitcoin 11.000 dolara ne zaman çıkacak?

Evet, bugün en fazla sorulan soru Bitcoin ne zaman 11.000 dolar olacak sorusu oldu. Bitcoin kısa sürede 11.000 doları görebilecek bir potansiyel gösterirken, yatırımcıların bir kısmı da kripto para biriminin 550 dolar kadar değer kazanmasının 1 gün kadar kısa sürede olabileceğini düşünüyorlar. Analistler yine her zaman olduğundan farksız Bitcoin fiyatı hakkında sessiz kalmaya devam ederken, bazıları 11.000 dolar ve 14.000 dolar arasında fiyat artışlarının çok hızlı olacağını düşünüyor.

Kısa sürede Bitcoin fiyatında yeniden 11.000 doların üzerine yükseliş beklense de 24 saat içerisinde Bitcoin’i yükseltecek faktörler yine yatırımcıların alımları olacak ve piyasadaki büyük balinaların kripto para pazarına yönelik hamleleri bu konuda belirleyici unsur olacak.

Analistler ”ralli” diyor, bazıları ”düşüş” istiyor

Bazı balinaların Bitcoin rallisi isteği olsa bile bazılarının ise düşüş olması konusunda istekli davrandıkları biliniyor. Bitcoin balinalarının ralli için daha fazla alım yapabilecekleri biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu