AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 11.000 Doları Geçti: Sırada Ne Var? – Analistler Ve Yatırımcıların Beklentileri Ne?

Bitcoin fiyatında beklenen oldu ve 11.000 dolar kritik eşiği aşıldı.

ABD’den gelen dijital para haberleri, Square’nin kripto para birimi Bitcoin’e 50 milyon doları “güvenle” yatırdığını açıklaması Bitcoin fiyatında ilgi artışına sebep oldu. Dün akşam saatlerinden itibaren özellikle de Square tarafından yapılan açıklamalar son derece ilgi çekmiş ve milyonlarca kripto para yatırımcısını “kurumsal yatırımcı artış furyası başladı” düşüncesine sokmuştu.

Görünen bu pozitif etkiler bugün Türkiye saatiyle öğlen saatlerinde fiyatlara 11.000 doların aşılması ve 11.097 dolar seviyesine kadar yükseliş görülmesi ile etkisini gösterdi.

ABD Hazine Bakanlığı Yetkilisinin Açıklamaları Olumlu

ABD Hazine Bakanlığı’ndan bir yetkilinin ABD’nin dijital para çalışmalarına devam ettiklerini açıklaması ve bu konuda olumlu açıklamalarda bulunmasa direkt olarak olmasa da dolaylı olarak kripto para birimi Bitcoin fiyatında artışa sebep olmuş olan etkenler arasında gösterildi. ABD’li ekonomi yetkililerinin özellikle kripto para birimleri ile ilgili her yeni açıklamalarının piyasada son derece ilgi çektiği bilinen bir gerçek.

11.050 Dolardan Alıcı Buluyor

Bitcoin fiyatı bu dakikalarda 11.050 dolardan kendisine alıcı buluyor. Ancak fiyatın gelecek saatlerde daha güçlü alım talepleri ile artış gösterip göstermeyeceği belirsizliğini koruyor olmasına rağmen hafta sonunda 2 gün boyunca neler görüleceğine dair tahminler şimdiden piyasada boy göstermeye başlamış durumda.

Bitcoin fiyatının hafta sonunda 2 gün içerisinde 11.300 doları aşabilecek olduğuna dönük yatırımcı beklentileri bulunurken, analistler ise 11.250 dolara kadar olan aralığın tehlikeli ve ani düşüşler için riskli bölge olduğunu belirttiler.

11.250 dolara kadar seviyelerin riskli olduğu görüşüne katılmayan bazı analistler ise bu dönemde yatırımcıların panik havasından kurtulduğunu ve alım taleplerinin daha güçlü olmasına bağlı olarak çok daha fazla sayıda yatırımcının kripto para birimi satın alarak piyasada daha güçlü taleplerin görülmesi ve buna bağlı olarak fiyat artışlarının yaşanabilecek olduğuna değiniyorlar.

Tedbirli Olmakta Fayda Var

Bitcoin fiyatının 11.097 dolar seviyesine kadar yükselmiş olsa bile bu seviyelerin rekor seviyelere götürmeyecek olduğu, sadece bir yükseliş durumundan söz edildiği ve rekor için beklentilerin bu dönemde olmaması gerektiği unutulmamalı. Ayrıca ani beklenmedik yükselişe bağlı balina satışlarının olabileceği ve bunun 11.000 doların altına düşüşü tetikleyebileceği konusunda analistlerin görüşleri dikkatle takip edilmeli.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu