Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı 13 Ayın En Yüksek Seviyesinde: 12.000 Dolar Aşıldı! Kalıcılık Sağlanacak...

Bitcoin Fiyatı 13 Ayın En Yüksek Seviyesinde: 12.000 Dolar Aşıldı! Kalıcılık Sağlanacak Mı?

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı son 13 ayın zirvesinde hareket ediyor. Kripto para piyasalarında son birkaç haftadır hareketli zamanlardan geçilirken, özellikle de lider kripto para biriminin çok sayıda yatırımcının ilgisini çektiği bu atmosferde yatırımcıların daha fazla yatırım yaptıkları ve yeni yatırımcıların piyasaya sürekli olarak eklendiği belirtiliyor. Bir süre önce başlayan tartışmalar Bitcoin’in 12.000 doları ne zaman göreceği ve ne zaman lider olacağı konusunda soru işaretleri yaratırken, özellikle de kısa süre içerisinde çok büyük değişimlerin yaşanacağı iddialarını ortaya koymuştu.

Bugün 12.100 dolara yakın seviyelerden işlem gören Bitcoin fiyatının yakın zamanda 12.000 doları gördükten sonra gerileme yaşamasından dolayı çok sayıda yatırımcı hemen satış yaptı ve ellerindeki mevcut tüm varlıkları satışa sundu. Ancak bazı yatırımcılar ise 12.000 dolar eşiğinin 3. kez ve bu kez daha güçlü şekilde aşılmasından hareketle yatırımlarının daha fazla değer kazanacağı düşüncesi ile satış yapmamaya karar verdiler.

12.100 Doları Geçti!

12.100 dolar seviyesine yakın hareket eden Bitcoin kısa süre bu seviyelerde kaldıktan sonra 12.150 dolar seviyesine kadar yükseldi ve yatırımcılarını memnun etmeye başladı. Bu yükselişin özellikle kripto para piyasaları açısından son derece önemli olduğu dile getirilirken, 12.150 doların direnç noktasının kırılması, 12.000 doların altına yeniden ani gerileme olmasını engelleyici bir seviye olabileceği iddia edildi.

Kripto para analistleri zaten bir süredir fiyatın 12.000 doları 3 kez test etmesinin ardından daha büyük bir adımla 12.000 doların aşılabileceğini ve sonraki hedefin 14.500 dolara kadar olabileceğini iddia ediyorlardı. Twitter’da özellikle bazı kripto para yorumcularının da beklentisi bu hafta içerisinde 12.500 dolar seviyesinin aşılması ve öncesinde ise 12.100 doların aşılması olarak öngörülüyordu.

Bugün birinci adım olan 12.100 dolar hızlı bir şekilde aşılırken 12.500 dolara doğru ilerleme olması durumunda piyasaya yeniden çok sayıda yatırımın eklenebileceği, bunun bir anda binlerce dolarlık artışlara sebep olmasa bile 1.000 dolar / gün olarak artışlara sebep olabileceğini öngören Bitcoin yorumcuları mevcut.

Bitcoin fiyatında yaşanan bu yükselişin etkisi özellikle de piyasalarda altcoin fiyatlarına da olumlu olarak yansırken, lider kripto para biriminin kısa vadede neler yaşayacak olduğu, neler göreceği ve piyasalardaki olumlu etkisinin ne kadar süre boyunca devam edeceği büyük bir merak konusu.

Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Olmayabilir!

Bitcoin analistleri 12.150 dolar için kendilerine geçmişte sorulan “alım zamanı mı?” sorularını yanıtlamışlardı. 12.000 dolarlı seviyelerin başında alım yapacak olanların özellikle kısa vadede değer kayıpları ile karşı karşıya kalabileceği uyarılarında bulunan Bitcoin analistleri, “kısa vadede yapılacak 12.000 dolar başlangıcındaki alımlar bir anda gerilemeye bağlı olarak kısa vadede zarara sebep olabilir. İlk yükselişte alım yapmak çok büyük risktir” diyerek yatırımcıları uyarmışlardı.

Bir destek veya direncin 3. kez denenmesi bu seviyelerin kırılımını daha kolay hale getiriyor. Bakıldığı zaman 3. kez 12.100 dolar seviyesini deneyen BTC fiyatı, bu seviyeyi bu sefer kırabilir. Ancak yeni yatırımcılar, bu seviyenin kırıldığını gördükten sonra (en azından 12.100 üzerinde 1 günlük kapanış yapılmasından sonra) alış yapmaları daha mantıklı olabilir.

Alım satım konusunda kafanıza takılan sorular varsa aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatı Yeniden 12.000 Dolara Gidiyor, Kalıcı Olacak Mı?
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları