AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 14.277 Dolara Yükseldi – Bomba İddialar! Bitcoin Fiyatı Yarın 16.500…

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken bomba iddialar ortaya atıldı.

Bitcoin fiyatı ABD başkanlık seçimlerinden dolaylı değil direkt olarak etkileniyor. ABD’de henüz sonucu belli olmayan başkanlık seçimleri küresel çapta Bitcoin’e ilgiyi arttırdı. Lider kripto para birimine artan ilginin en önemli sebebi olarak ABD seçimleri gösterilirken bugün hiç beklenmeyen yeni gelişmeler yaşandı ve Bitcoin fiyatı 14.000 doları ilk olarak saatler önce 14.064 dolar olarak, ardından ise 14.277 dolar olarak aştı.

Bitcoin fiyatındaki yaşanan yeni gelişmeler yatırımcıları da harekete geçirdi. Çok sayıda kripto para yatırımcısı seçimlerin daha uzun sürebileceği gerekçesiyle daha fazla yükseliş beklediğini belirtti.

Bitcoin Fiyatı Hakkında Bomba Tahminler!

Analistler bugün sessiz ancak bazı analistler Bitcoin fiyatı hakkında yeni tahminler paylaşmaya başladılar. ABD seçimlerinin etkisi nedeniyle dolar kurunda düşüş devam ederken kripto para birimlerine güven ise arttı. Amerikan yatırımcılardan daha çok ABD’nin müttefiki olmayan ve yaptırımlar uyguladığı ülkelerde ciddi Bitcoin talebi artışı olduğu belirtiliyor.

Bu ülkeler arasında İran, Venezuela, Rusya ve Çin gibi ülkelerden Bitcoin alımına bugün yoğun talep olduğu, bu durumun ise Bitcoin fiyatının 14.277 doları görmesinde en önemli etkenlerden olduğu belirtiliyor.

Bazı Bitcoin analist ve yorumcularına göre Bitcoin’e bu ülkelerde yoğun ilgi olması nedeniyle gelecek saatlerde ortaya çıkacak seçim sonuçlarına göre bu ülkelerden ve diğer bazı ülkelerde yatırımların daha fazla ilgi çekecek olduğu, 14.500 dolar seviyesinin görülecek olduğuna dönük tahminler var.

Bitcoin Yarın 15.000 Doları Geçebilir Mi?

Özellikle ETH 2.0 sürecinin 1 Aralık tarihinde başlatılacağı haberleriyle beraber yükseliş yaşayan Bitcoin ve Ethereum piyasanın yeşil renge dönmesini sağladı.

Bazı kripto para birimi analistlerine göre Bitcoin fiyatının yarın ABD seçimlerinin daha fazla kızışması ve daha fazla belirsizlik ya da iki tarafın açıklamalarına bağlı olarak bugün gece saatlerinden itibaren Türkiye saatiyle yarın 15.000 doların görülebilecek olduğu iddiaları var.

15.000 doların ötesinde Bitcoin fiyatında yarın eğer ki ABD seçimlerinde ABD Yüksek Mahkemesi’ne başvuru olursa 16.500 doların bu hafta bitmeden görülebileceği ve Aralık ayının ortalarına doğru 20.000 dolara doğru gidebilecek olduğuna dair iddialar paylaşıldı. Kesin olarak fiyatın yükselmesinde diğer bazı etkenlerden de söz ediliyor olsa da kesin sebebin ABD seçimleri olduğu biliniyor. Tabii yine de yatırımcıların parçalı bir şekilde alım satım yapması ve

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu