Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 4.000 Doları Neden Geçemiyor?

Bitcoin 4.000 doları geçecek mi?

Bitcoin fiyatının sürekli düşüş eğilimi göstermesi nedeniyle yatırımcılar bir süredir yatırım yapmak konusunda bazı sorunlar yaşadıklarını ifade ediyorlar ve kripto para borsalarındaki yatırımlarını geri çekmek zorunda kaldıkları veya yatırımlarını farklı yatırım araçlarına aldıklarını belirtiyorlar. Bitcoin fiyatının düşmesi ve buna bağlı olarak kripto para sektöründe bazı problemlere sebep olduğu ortada iken, Bitcoin 4.000 dolar sınırını ne zaman geçecek? Sorusu da yatırımcıların merakla yanıtını aradığı sorular arasında yer buluyor.

Bitcoin fiyatının düşmesinin arkasında yatan birçok farklı sebep bulunurken, bu sebeplerden en önemlisi kripto para birimi yatırımlarına olan ilginin düşüşler nedeniyle güven sorunu yaratması ve buna bağlı olarak yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgilerinin azalması ve yatırım oranlarında büyük bir düşüş yaşanması gösteriliyor. Bitcoin fiyatındaki düşüşün ne kadar süre devam edecek olduğunu bilemeyen yatırımcılar, Bitcoin fiyatının 4.000 dolar seviyesini geçemeyecek olduğunu düşündüklerini tecrübe ederek belirttiler.

Bitcoin fiyatının 4.200 dolar seviyesinden sonra 3.900 dolara gerilemiş olması piyasada kabul edilemez bir sorun yarattı. Birçok yatırımcıya göre bu kabul edilemez sonuç nedeniyle sektörde yaşanan değişimler ve piyasa hacmi kayıpları yatırımcılar arasında bazı ortak ”satış yapmalıyız” psikolojisine girmelerine sebep oldu ve buna bağlı olarak panik satışların patlamasına sebep oldu.

Bitcoin fiyatının düşmeye devam etmesi ve son bulmaması endişesi ile tüm yatırımlarını satan yatırımcılar ise kripto para birimlerinin tekrar ne zaman yükselir ve 5.000 dolar seviyesini geçer ise o zaman yatırım yapacak olduklarını, ancak 5.000 dolar seviyesi geçildiğinde yatırım yapabilecek olduklarını ifade ettiler.

Bitcoin’i fiyat açısından değerlendiren kripto para yatırımcılarına göre beklenenden daha kötü bir sonuçla karşılamak istemeyen kripto para yatırımcıları mevcut yatırımlarını da satma yolunu tercih etmek zorunda kaldılar.

Bitcoin 20.000 dolar olacak mı?

Bitcoin fiyatı hakkında beklenen ancak bir türlü gerçek olmayan iddia ise kripto para biriminin 20.000 dolar olup olmayacak olduğu iddiası. 20.000 dolar seviyesini görüp görmeyecek olduğu merakla beklenen Bitcoin’in yatırımcılar açısından rekor kırması piyasadaki tüm yatırımcıları rahatlatacak bir hamle olurdu ve yatırımların artmasına bağlı, yatırımcı sayısını da büyük oranda artırabilir ve bu sayede olası fiyat düşüşlerinin uzunca bir süre için olmasa da orta vadede önüne geçebilirdi.

İnsanların kripto para birimi Bitcoin yatırımlarına güvenmiyor olmasının nedenini birçok kez açıklayan kripto para analistlerine göre, fiyatların sürekli gerileme eğilimi göstermesi ve buna bağlı olarak yatırımların değerinin azalması ile yatırımcı kayıplarının olmasının arkasında 2017 yılındaki rekor ile ilişkili bir durum var.

Bitcoin yatırımcıları 20 bin dolar rekorunun görüldüğü tarihte beklenenden iyi bir sonuç aldıklarını ve rekor kıran Bitcoin yatırımına güvendiklerini ve mevcut birçok yatırımcıya oranla daha fazla tüm ellerinde ve avuçlarında olan yatırımları satarak kripto para birimi Bitcoin’e yatırdıklarını ancak sonucunda kaybeden tarafın yine kendileri olduğunu ifade ediyorlar.

Bu nedenle de yatırımcıların büyük bölümünde ”20.000 dolar ne zaman olacak, Bitcoin 20 bin dolar olacak mı?” sorusu sürekli güncelliğini koruyor.

Bitcoin almalı mı?

Bitcoin fiyatının 3.900 dolar sınırında iken almak uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir sonuç olabilir. Ancak kısa vadeli yatırımcılar için büyük olasılıkla pek fazla gelir getirisi sağlayamayacağından yatırımcılar bu dönemde daha iyi düşünmeli ve daha iyi karar vermeliler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu