AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 40.000 Doların Altına Geriledi! Bundan Sonra Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Bitcoin fiyatı yeniden bir gerileme yaşayarak psikolojik bir baraj olan 40.000 doların altına indi. Bundan sonra yatırımcıları ne bekliyor?

Hafta başında Bitcoin fiyatında satış koşullarının ağır basmasıyla birlikte BTC 40.000 doların altına inmek zorunda kaldı. Söz konusu düşüş ile birlikte dünyanın en büyük kripto parası yukarı yönlü momentumunda kayıp yaşadı. Analistlere göre BTC fiyatı 37.000 dolar ile 40.000 dolar arasında stabil hale gelebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı son 24 saatteki %5.51’lik düşüşüyle birlikte 39.320 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatının 40.000 doların altına indiğini gösteren fiyat zaman grafiği.

“45.800 Dolardaki Direnç Bölgesi Faal Olmayı Sürdürüyor”

Analistlere göre 45.800 dolardaki direnç bölgesi halen varlığını sürdürüyor. Bu bölge, 24 Ocak tarihindeki 32.930 dolarlık dip noktasının ardından yaşanan rallilerde tavan fiyat görevi görmüştü. Uzmanlara göre bu durum, özellikle de alım satım hacminin düşük seyretmesiyle birlikte uzun süren bir konsolidasyon periyoduna işaret edebilir.

“Mart ve Nisan Aylarında Büyük Yükseliş İhtimali Azaldı”

Bundan önce 2020 yılı Mayıs ile Ekim ayı arasındaki sınırlı hareket sonrası Bitcoin için güçlü bir ralli yaşanmıştı. Ancak bu sefer aylık momentum göstergeleri tüm zamanların en düşük seviyelerinden birine çekildi. Uzmanlara göre bu nedenle Mart ve Nisan aylarında büyük yükseliş yaşanması ihtimali azaldı.

Uzun vadede ise mevcut durumda nötr seyreden 40 haftalık hareket ortalaması trendin ne tarafa doğru gittiğine dair ipuçları verebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu