AnalizBitcoin

Bitcoin’de Çöküş Dönemi Mi? Bitcoin Fiyatı 6.850 Dolara Geriledi!

Bitcoin bugün 21.28'de 6.850 dolara kadar geriledi. Peki şimdi ne olacak?

Kripto para birimi yatırımcıları birkaç zamandır pazarda yaşanan gelişmeleri yakından takip etmekteler ve piyasanın içler acısı olarak tabir edilebilecek bu durumu birçok kripto para birimi sahibinin canını çok fazla sıkıyor. Bazı yüksek Bitcoin hesaplarına sahip yatırımcılar piyasadan bir süre önce bu durumu tahmin ettiler ve çıktılar ancak çok sayıda yatırımcı zarar etmesi nedeniyle ellerindeki Bitcoin varlıklarını satamadı veya satmadı.

Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler bu kısa süre içerisinde hep düşüşe doğru yönelik oldu. Bitcoin sahibi olan birçok yatırımcı beklenen 9.000 dolarlı fiyat seviyelerine çıkamadılar ve 10.000 dolarla ilgili birçok beklenti de boşa çıkmış oldu.

Bitcoin bugün beklenmedik bir şekilde geriledi ve 7.000 dolar seviyesinin altında kaldı. Kısa vadede beklentiler zaten buna işaret ediyordu ancak bu kadar kısa süre içerisinde 6.900 dolarlı fiyat seviyelerini görebileceği konusunda bazı soru işaretleri bulunuyordu.

Kripto para sahipleri kısa vadede beklediklerini bulamamış olsalar bile birçok analist 6.000 dolarlı fiyatların büyük bir düşüşe işaret edebileceği gibi dip alım noktası olması gerektiğine de işaret ederek fiyatların daha da fazla düşmesini engelleyebilecek bazı destek ve direnç noktaları olduğunu, yatırımcıların bu dönemde satışlarını hızlandırsalar bile 6.000 doların altına büyük oranda gerileme olmayacak olduğunu düşünüyorlar.

Bitcoin kritik bir dönemden geçiyor

Bu dönemde kritik olmasına rağmen kısa süre içerisinde yeniden yükselmesinin imkansız olmadığı Bitcoin ile ilgili analistlerin farklı farklı açıklamalarına ve iddialarına inanmak mümkün.

Bu dönemde analistler özellikle 6800 dolar seviyesinin ve ardından 6450 dolar seviyesinin önemli bir destek olduğunu ifade ederken bu destek seviyesinin altına düşülmemesi durumunda korkulacak büyük bir risk olduğunu düşünüyorlar. Ancak birkaç gün fiyatın 7000 dolar altında kalması psikolojik olarak satış baskısını tetikleyebilir ve belirtilen bu destek seviyelerine bir düşüş yaşanabilir.

Bitcoin Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

7000 dolar seviyesinin belirleyici olduğunu ifade eden uzmanlar her ne kadar orta ve uzun vadede yükseliş beklese de, 7000 doların altında çok fazla kalınması durumunda düşüşlerin devam edebileceğini ifade ediyor.

Net olarak Bitcoin fiyatında neler olabileceği ile ilgili bugünden kesin konuşmak mümkün olmasa da 6450 dolarlı seviyelerin altında bir seviyeye düşüş olmazsa yatırımcılar aradıklarını kısa süre içerisinde olmasa bile uzun vadede Bitcoin ile bulabilir.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu