Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 7.800 Dolara Kadar Geriledi

Bitcoin'de fiyat 7.800 dolar seviyesine kadar gerilerken yatırımcıların kafası bir hayli karıştı. 7800 dolar kırılırsa fiyat ne olur?

Bitcoin fiyatı bu dönemde yatırımcılarına beklemedikleri bir düşüş ile yanıt verdi. Yatırımcılar 1 gün önce 8.400 dolara kadar yükselen fiyatta bir anda yaşanan çok güçlü düşüşün neden olduğunu araştırmaya başladı. BTC’nin bazı borsalarda 7800 dolar seviyesine kadar düşmesinden dolayı çok sayıda yatırımcı karar vermekte zorlanırken, bazı Bitcoin yatırımcıları ellerindeki 8.400 dolardan aldıkları kripto paraları satıp satmamak konusunda kararsızlığa düştüler.

Şüphesiz ABD – İran krizi ile yükselen ve ardından krizin bir nebze olsun azalmasıyla düşüş yaşayan BTC, kritik seviye olan 7800 dolar desteğine tutunmaya çalışıyor.

Bitcoin fiyatında yaşanan değişimlerin kısa süre içerisinde daha fazla düşüşe işaret edebileceğine değinen analistler, panik satış ve alış yapılmaması konusunda yatırımcıları uyardı. Kısa vadede 7800 doların altına düşülmesi durumunda 7300 dolarların görülebilecek olduğuna değinilirken güncel direnç noktası ise 8050 dolar seviyelerinde gösteriliyor.

Son dalgalanmadan sonra kripto para piyasa hacmi 208 milyar dolar olurken BTC’nin hakimiyeti yüzde 68,7 seviyelerinde.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu