AnalizBitcoin

Bitcoin Güncel Fiyat Analizi – 7.200 Dolardan Sonra Sırada Ne Var?

Bitcoin ile ilgili beklentiler son dönemde azalma eğilimi gösteriyor olsa da yatırımcıların asıl korkusu 6.000 dolar ve 4.000 dolar...

Bitcoin volatil hareketler sergilemeye devam ediyor. Son dönemde BTC’de beklenenden daha kötü sonuçlar elde edilirken, yatırımcılar aralıklarla kısa vadede zarar yaşıyor. Bitcoin’in yükselen piyasa oranlarına rağmen uzunca bir süreden beri isteneni veremiyor olması nedeniyle bazı kripto para sahipleri ise piyasadan çıkmaya devam ediyorlar.

Bitcoin’i yükselten en önemli sebeplerden bir tanesi olan “talep” ise son dönemde pek aydınlık bir noktada görünmüyor. Bitcoin’i kısa vadeli alacağını 1 ay önce belirten yatırımcılar bugün artık ”1 ay öncesine göre daha fazla kararsız kaldık, 1 ay önce alsaydık ve şimdi satacak olsaydık beklenmeyen bir zarara girmiştik” diyor.

Genel olarak uzmanlar Bitcoin fiyatının orta ve uzun vadede yükselecek olduğunu düşünürken, Bitcoin’in aşırı volatil şekilde hareket etmesi yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

Türk yatırımcılar Bitcoin’e sahip olmak istiyor mu?

Bu hafta Bitcoin sahibi olmak isteyen Türklerin sayısında da düşüş yaşandı. Birçok Türk yatırımcı kısa vadeli olarak mevduatlarını Bitcoin’e yatırmaktan kaçınma kararı alırken bir grup Türk ise risk almadan herhangi bir kazanç elde edilemeyecek olduğu düşüncesi ile ‘ne olursa olsun’ diyerek 5.000 TL altında yatırımlarda risk aldılar.*

5.000 TL ve üzerinde yatırım yapacak olduğunu belirten Türk Bitcoin yatırımcısı kimseler ise bu dönemde orta ve uzun vadeli yatırım yapmaktan yana bir tutum sergiliyorlar.*

*(Sosyal medyadaki yatırımcıların belirttikleri ifadelere göre)

Türkiye merkezli yatırımcı sayısında da bu hafta tüm dünyada olduğu gibi düşüş yaşandığı tahmin ediliyor. ABD ve Çin arasında kızışan savaş, DTÖ’nün yok edilecek olduğu haberi ve Bitcoin için daha birçok olumlu haber olmasına rağmen son zamanlarda artış göstermeyen fiyat, yatırımcıları iyice tedirgin ediyor.

Güncel Destek ve Direnç Seviyeleri Neler?

BTC‘de güncel destek seviyeleri 7200, 6800 ve 6450 olurken direnç seviyeleri ise 7600, 7800 ve 8200 seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – 11.12.2019 – Kaynak: Tradingview

Analistler Ne Düşünüyor?

Analistler kısa vade için tahmin bildirmekten kaçınırken, Mayıs ayındaki halving etkisi ve birçok sebepten dolayı BTC’nin orta ve uzun vadede ciddi şekilde yükseleceğini düşünüyor. 2020’de olması beklenen olumlu olaylar eğer gerçekleşirse BTC’nin rekor seviyelere bile çıkabileceği birçok uzman tarafından dile getiriliyor.

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Dip Nokta Neresi?

Analistler bu aşamada BTC’deki dip noktanın 6450 dolar seviyeleri olduğuna değiniyor. Eğer Bitcoin bu seviyenin altına düşerse 5000 dolarlı seviyelere kadar gerileme yaşayabilir. Bu destek seviyesinden önceki en önemli seviye ise 6800 dolar seviyesi olarak gösteriliyor.

Büyük Ralli İçin En Önemli Seviye Ne?

Analistler şu anda düşüş yönünde olan trendin yükseliş yönüne geçmesi için en önemli seviyenin 8800 ila 9000 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor. BTC’de 9000 dolar üzerine sert bir çıkış birçok uzmanın görüşüne göre boğa mevsimini getirebilir.

Bu Dönemde Neye Dikkat Etmek Gerekiyor?

Bu seviyelerde özellikle direnç ve destek noktalarını iyi bilmenin yanı sıra güncel haberleri de takip etmek gerekiyor. Öyle ki Çin’den veya ABD’den gelebilecek olumlu veya olumsuz haberler Bitcoin fiyatını ciddi şekilde etkileyebiliyor. Ayrıca uzmanlar özellikle destek ve direnç seviyelerine göre alım ve satım yapılması gerektiğini ifade ederek, stop-loss emirlerin mutlaka kullanılmasını öneriyorlar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu