Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Çakılıyor! Korku ve Açgözlülük Endeksi Dipte!

Bitcoin Fiyatı Çakılıyor! Korku ve Açgözlülük Endeksi Dipte!

Takip et

Bitcoin bugün, tüm piyasayı adeta kızıla boyadı. Özellikle ABD borsalarının tekrar negatif fiyat hareketi yapması sonrası 37.000 doların da altını gören BTC, piyasayı ciddi şekilde sarstı.

Günlük kayıp BTC’de yüzde 12 seviyesinde olurken ETH’deki kayıp yüzde 16 seviyelerine kadar yükseldi.  Özellikle FED’den gelmesi beklenen faiz arttırımı tüm piyasalardaki risk iştahını minimum seviyeye çekti.

Öte yandan BTC‘de en önemli seviye an itibarı ile 34.000 – 35.000 dolar seviyesi olarak görülüyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Dipte

Piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendleri baz alınarak hesaplanan korku ve açgözlülük endeksi bugün son günlerin en düşük puanını verdi.

19 puanla “aşırı korku” konumunda olan endeks, aslında yatırımcının algısını ortaya koyuyor.

Zira tam 1 sene önce bugün, BTC fiyatı yine 36.000 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Ancak o dönemde korku ve açgözlülük puanı 75 puan seviyelerinde “aşırı açgözlülük” olarak sinyal veriyordu. Şu an BTC fiyatı aynı seviyelerde olmasına rağmen bu puan 19 seviyelerinde.

Özellikle BTC’de görülen sert düşüş ile beraber birçok metrik dip seviyelere düşmüş durumda. Korku ve açgözlülük endeksinin nasıl yorumlanması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız linkte tıklayabilirsiniz: bitcoinsistemi.com/korku-ve-acgozluluk-endeksi/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları