Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Düşerken Balina Sayısı Artıyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Santiment'in yaptığı son analiz söz konusu artışı gözler önüne seriyor.

Blockchain analiz firması Santiment, yapmış olduğu bildirimde son üç ayda 10.000 BTC veya daha fazlasını tutan 10 yeni Bitcoin balina adresinin yeniden harekete geçtiğini belirtti.

Bu, balina adreslerinin en düşük seviyenin görüldüğü ekim ayı sonlarına kıyasla %12,7’lik bir artışa karşılık geliyor. Ekim ayında 79 iken Santiment’in bildirdiğine göre bu sayı an itibarı ile 89’a fırlamış durumda. Bu yükselişi önemli kılansa Santiment’in bu adreslerin birçoğunun yeni adresler olabileceği yönündeki açıklaması.

Bitcoin fiyatı, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları gördüğünden beri istikrarlı bir düşüş sergiliyor. Ancak 10.000’den fazla BTC’ye sahip balina adresinin yeniden canlanması, uzun vadeli BTC sahiplerinin elindeki BTC miktarını genişletmek için geri gelmesinin bir sonucu olarak yorumlanıyor. Yani Bitcoin’e güvenen ve biriktiren büyük yatırımcıların (özellikle kurumsal yatırımcıların) sayısının arttığı görülüyor.

Halk arasında “balinalar” olarak bilinen büyük kripto yatırımcıları, sabit fiyat eyleminin ortasında Bitcoin biriktiriyor. Tüm bunlara ilaveten 2018’in başlarında görülen düşüşün aksine uzun vade yatırımcılarındaki istikrarlı artış, Bitcoin’e hala olumlu bir katalizör olmaya devam eden sağlam bir ilgi olduğunun da önemli bir göstergesi.

Fiyatların düştüğü her dönemde balinalar harekete geçer ve küçük yatırımcıların kaçarak geride bıraktığı varlıkları sabırlı bir şekilde istif ederler çünkü kripto dünyasındaki hiçbir düşüş baki değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu