Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Ne Olacak? Piyasa Değerlendirmesi BTC Analizi

Bitcoin Fiyatı Ne Olacak? Piyasa Değerlendirmesi BTC Analizi

Takip et

Bitcoin fiyatı son zamanlarda dengesiz bir şekilde işlem görüyor. 10.000 dolar seviyesinin sürekli üstüne ve altına hareket etmesi ile yatırımcıların kafasını karıştıran BTC, “Bitcoin yükselecek mi yoksa düşüş mü yaşayacak?” sorularının sorulmasına sebep oluyor.

Günlük olarak bakıldığında ise 10.200 dolar seviyelerine kadar tırmanan BTC’nin, yüzde 4’lük bir düşüş ile 9.400 dolar seviyelerine gerilediğini görüyoruz.

Dikkat Edilmesi Gereken Fiyat Seviyeleri Neler?

Bitcoin direnç ve destek seviyeleri
Kaynak: Tradingview

Grafiğe bakıldığı zaman BTC’nin 9200 dolar seviyesinde önemli bir desteği olduğunu görüyoruz. Bu seviyelerin altına düşmesi durumunda ise bir sonraki en önemli destek seviyesi olan 8950 dolar seviyesi karşımıza çıkıyor. Önemli bir destek olan 8950 doların altına düşülmesi durumunda ciddi düşüşler görebiliriz. Bu yüzden uzmanlar destek seviyelerine stop-loss emri koyulmasını öneriliyor.

Direnç noktasına baktığımızda ise 10.200 dolar seviyelerini görüyoruz. Grafikte de görüldüğü gibi BTC birkaç gündür bu seviyeyi kırmayı denedi fakat başarılı olamadı. Bu seviyenin kırılması durumunda yükseliş görülmesi muhtemel.

Piyasanın genel durumuna bakıldığında ise kripto para piyasasının 260 milyar dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. Bitcoin ise 168 milyar dolar ile tüm piyasanın yüzde 64.4’ünü elinde tutuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları