Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? - 10.000 Dolar Altında Ne Olacak?

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? – 10.000 Dolar Altında Ne Olacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı ne olacak? Kripto paraların giderek değişen fiyatları bazı yatırımcıların kararsızlığına, Bitcoin fiyatında ise bir takım beklenmedik olası bir takım sağlıklı olmayan değişimlere neden oluyor. Bitcoin fiyatındaki değişimler yatırımcıların şaşırabildiği kadar çok yüksek olabildiği gibi, bazen hiç beklenmedik değişimler ile karşı karşıya kalmakta mümkün olabiliyor. Bitcoin an itibarı ile 9800 dolar seviyelerini test ediyor. Bitcoin fiyatındaki bu değişimin arkasında yatan sebeplerden bir tanesi ise yine kripto para biriminin değerinin sürekli piyasa hacmine bağlı olarak değil ancak yatırımcıların piyasada yaptıkları geri çekim (satışlar) sonrasında piyasa hacmindeki oluşan düşüşün bazı yatırımcıların düşüş olasılığını hesaba katıp yatırımlarını satmasından kaynaklanıyor.

Milyarlarca doları gören kripto para birimi Bitcoin piyasa hacmi bugün 170 milyar dolar seviyesinin de üzerinde seyretmekte. Bitcoin fiyatı neden düşüyor? Sorusuna verilebilecek en iyi yanıt bu dönemde yatırımcıların yaptıkları ve yapmayı sürdürmekte pek kararlı olmasalar bile birkaç hafta devam edebilecek alım yerine satım işlemlerinden kaynaklanıyor.

Bitcoin ne kadar süre düşecek? Bu konuda hiçbir yanıt bulunmuyor. Bugün 1.000 dolar değer kazanılabilecek kripto para birimlerinin yarın 1.000 dolar değer kaybetmesi veya daha fazla/az değer kazanması haliyle çok fazla mümkün.

Bitcoin fiyatının düşüşünün arkasında yatan en büyük sebeplerden birisi de yine kripto para pazarını asıl sahipleri olan ve kontrol edenler “balinalar” bulunuyor. Bu balinaların kripto para işlemlerinde 1 milyar dolarlık satışlar yapabildikleri veya transfer gönderebildikleri, %50 oranında satış yapmalarının bile 500 milyon doların piyasadan bir anda silinmesine neden olup Bitcoin ve altcoinlerin değerinin düşmesine sebep olduğu biliniyor.

Fiyat endişe edecek seviyede değil, 3.000 doları hatırlayın!

Bitcoin fiyatı hakkında bu dönemde bazı yatırımcılar ‘Bitcoin fiyatı ne olacak?’ sorusunu sormakta. Bazıları 3 ay öncesinde 3.200 dolar seviyelerinin ve 2.000 dolar seviyesine düşüş olabileceği iddialarının konuşulduğunu çabuk unutuyor. Tüm bunlar, kripto para pazarı hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapan kişilerin varlığından ibaret olarak ortaya atılmakta. Bitcoin bugün 10.000 doların üzerindeki fiyatı ile piyasada henüz en çok güven veren kripto para birimlerinden birisi değil, ilk kripto para biriminin ta kendisidir. Bitcoin’in 3.200 dolar seviyesi bundan çok uzak değil 3 ay önce olan bir fiyattı ve bu dönemde 10.000 dolar ve yukarısı hayal olarak görülüyordu.

Bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar fazla değer kazanmış veya kazanabilecek olan dünyada sadece sayılı yatırım aracı var ve bunların arasında en fazla değer kazanan ve değeri bir anda en fazla artışa geçebilen yatırım ve ödeme aracı olarak kullanılabilecek tek şey şu anda Bitcoin. Ancak bu kadar kısa sürede çok hızlı yükseliş gösterdiği için fiyat hala toparlanma evresi yaşıyor. Bu dalgalanmaların sebebi de bu yüzden.

Bitcoin dışında diğer kripto para birimleri de yine kripto para piyasasında Bitcoin fiyatında ciddi bir artış olduğunda aniden artışa geçmekte ve bu da yatırımcılar için beklenmedik bir takım fiyat ve piyasa yükselişlerine neden olabiliyor. Altcoin yatırımı yaparken mutlaka Bitcoin fiyatlarının yakından takip edilmesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları