binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatı Toparlanmakta Zorluk Çekiyor: Analistler Mevcut Durumu ve Halving Rallisi Olasılığını...

Bitcoin Fiyatı Toparlanmakta Zorluk Çekiyor: Analistler Mevcut Durumu ve Halving Rallisi Olasılığını Değerlendirdi

Bitcoin fiyatı hafta sonu yaşadığı düşüş dalgasından kurtulmakta zorlanıyor ve halving öncesinde kötümser bir havada.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, değerinin %10’undan fazlasını silip süpüren hafta sonu düşüşünün ardından yeniden ivme kazanmaya çalışıyor. Cumartesi günü yaşanan sert ve ani düşüş, İran’ın İsrail’e eşi benzeri görülmemiş bir saldırı başlattığı haberinin hemen ardından gelmişti.

Bitwise başkanı Teddy Fusaro Fortune’a yaptığı açıklamada, “Bu keskin geri çekilmeden sonra hala toparlanamadı” dedi.

Fusaro, “O dönemde finans piyasalarında alınıp satılabilen tek varlıktı, bu da Bitcoin’in benzersiz güçlü yanlarından biri,” diye ekledi ve ekledi, “ancak aynı zamanda o dönemde risk transferi için tek yer olduğu için hafta sonu boyunca fiyattaki dalgalanmalara da duyarlı hale getiriyor.”

K33 Research’te kıdemli bir analist olan Vetle Lunde’ye göre, zirve yapan belirsizlik traderların riski azaltmasına ve piyasa yapıcıların likiditeyi çekmesine neden olarak kripto piyasasında büyük bir sarsıntıya yol açtı.

İlgili Haber  Analiz Şirketi, Bu Altcoin İçin "Kötümseriz" Dedi, Piyasaların Daha Ne Kadar Böyle Gideceğini Tahmin Etti

Pazar günü, Euro Pacific Asset Management’ın baş ekonomisti ve ünlü bir kripto eleştirmeni olan Peter Schiff, Bitcoin’in “kritik bir destek” olarak gördüğü 60.000 doların altına düşmesi halinde 20.000 dolara kadar bir düşüşü tetikleyebileceğini ileri sürdü. Bitcoin’in en büyük kurumsal sahibi olan Microstrategy’nin böyle bir senaryoda tahmini olarak 2.7 milyar dolar kaybedebileceği konusunda uyardı.

Birçok yatırımcı yaklaşan yarılanma konusunda heyecanlı ve Bitcoin yılsonunda yaklaşık 44.000 dolardan Mart ayında neredeyse 74.000 dolara kadar yükseldi.

Ancak Fusaro, yarılanmanın ne etkinlik öncesinde ne de hemen sonrasında anlamlı bir ralliye yol açmasını beklemiyor. “Azalan yeni arzların bileşik etkisinin somutlaşması aylar alıyor ve bu yarılanmanın ne öncesinde ne de hemen sonrasında anlamlı bir ralliye yol açmasını beklemiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail