Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Yeniden 10.000 Dolara Koşuyor

Bitcoin son dönemde yatırımcılarının aklını karıştırmayı sürdürüyor.

Kripto para birimleri son günlerde oldukça fazla büyük değişimler ile karşı karşıya. Yatırımcılar, beklemedikleri değer artışları ve azalışları ile karşı karşıya kaldıkları son 2 hafta içerisinde, nasıl işlem yapacaklarına karar veremez hale geldiler. 9.000 dolara kadar düşebileceği iddiası gündemde olan Bitcoin’in bugün yeniden yükselişe geçmesi ve 300 doların üzerinde değer kazanması ise piyasalarda rahatlatıcı bir etki yarattı. Kripto para birimi Bitcoin’in kısa süre içerisinde 9.300 dolardan kendisini toparlayarak 9.800 dolara kadar yükselmesi 10.000 dolar beklentilerini de bir o kadar arttırmışa benziyor.

Kripto para piyasasında yaşanan bu gelişmelere bakıldığında bugün henüz 9.800 dolara yeni yeni ulaşan Bitcoin’in 10.000 doları görüp görmeyeceğinin bir soru işareti olarak kaldığından söz ediliyor. Bir grup analist ise 10.000 dolar beklentisine kısa süre içerisinde ulaşılabileceğini ve bu yükselişlerin etkili olabileceğine değiniyor.

Bitcoin fiyatındaki 10.200 dolardan düşüş sonrasında yeniden 10.200 dolara ne zaman yükseliş olacağı bazı yatırımcılarda paniğe sebep olmuş ve bu sebeple kısa vadede eğer ki yükseliş yaşanmayacaksa bu durumdan kendilerinin büyük oranda etkilenebilecek oldukları düşüncesi ile farklı kripto paralara yatırım yapmalarına sebep olmuştu.

10.200 Dolara Koşuyor

Henüz önünde bazı engeller olmasına rağmen Bitcoin’in 10.000 doları ve 10.200 doları bugün bile görebileceği yatırımcılar arasında şimdiden 9.800 doların bazı borsalarda görülmesi ile tartışma konusu oldu. Özellikle bu şekildeki kademeli yükselişlerin daha sağlıklı olduğunu ifade eden uzmanlar 9800 üzerinde günlük kapanış olması durumunda 10.000 dolarların geçilebileceğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu