Bitcoin

Bitcoin Fiyatındaki Yükselişin Arkasında ABD Piyasaları Mı Var?

Bitcoin yükseldi...

Bitcoin fiyatının yükselişinde ABD piyasalarında yaşanan düşüşler, son günlerde yaşanan Çin ile müzakere masasında başarılı olamayan görüşmeler olabilir. ABD’de tartışmaların yapıldığı bir platformda kripto paraların gücünün bir anda artması (fiyatının) Çin ABD arasındaki devam eden ancak bir türlü sonuç alınamayan savaş olduğu ifade ediliyor. Kripto para birimi yatırımcılarının bu konuda Bitcoin fiyatının artmasında bunun dışında ABD Menkul Kıymetler piyasasında yaşanan düşüşler ve borsadaki hafif oynaklıklar neden olarak gösteriliyor.

Bitcoin’in yatırımcıların bir alternatifi olmadığı ancak bir alternatif olma yolunda yürüyebileceği ifade edildi. ABD’li kripto para yatırımcıları kendi yatırımlarının artma eğiliminde olduğunu ifade ederken benzer yorumlarda Asya ülkesi Çin’den geldi.

Çinli kripto para birimi yatırımcıları bu dönemde Pekin yönetiminin kripto paralar üzerinde baskıları artırıyor olsa da Yuan’da yaşanan değer kaybı sebebiyle dolar ve Bitcoin almaya devam edecek olduklarını ifade etti. Çin’de dolar alan kişi sayısı rekor seviyelerde olsa da Pekin nedeniyle kripto paralara da ülke vatandaşları sıcak bakmaya başlamıştı.

Bitcoin fiyatı 9.100 dolara yakın seyrediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu