coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatının Son Rallisinin Arkasında Ne Var? Yükseliş Nereden Kaynaklanıyor?

Bitcoin Fiyatının Son Rallisinin Arkasında Ne Var? Yükseliş Nereden Kaynaklanıyor?

Bitcoin fiyatı 50.000 dolar sınırına dayanmışken bir analist, son yükselişin arkasındaki faktörlere dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı içinde bulunduğumuz hafta içinde %11’in üzerinde bir artış göstererek piyasa likidasyonlarında önemli bir artışa yol açtı. Bitfinex Türev Ürünler Başkanı Jag Kooner’a göre, fiyattaki bu son yükseliş büyük ölçüde spot piyasa yatırımcıları tarafından yönlendirildi.

Kooner, “Alımların çoğunluğu spot alıcılardan, yani spot piyasalardaki agresif alıcıların piyasa emirlerinden geldi,” dedi. Geçtiğimiz Pazartesi günü Bitcoin’in fiyatı 42.000 doların hemen üzerindeydi. Bununla birlikte, değerdeki müteakip artış çok sayıda kısa likidasyona yol açarak fiyatı daha da yukarı itti.

İlgili Haber  Analiz Şirketi, Bitcoin Fiyatının 50.000 Doların Üstüne Çıkması Durumunda Kritik Seviye İçin Uyardı!

Bu dalgalı fiyat hareketi, Coinglass’ın verilerine göre, kripto para piyasası likidasyonlarında 111 milyon doların üzerinde bir artışa neden oldu. Yalnızca son 24 saat içinde 42.122 yatırımcı tasfiye edildi ve 30 milyon doların üzerinde Bitcoin kaldıraçlı pozisyonu silindi.

Diğer yandan, son ralli MicroStrategy için önemli bir gerçekleşmemiş kâra yol açtı. Michael Saylor liderliğindeki şirketin Bitcoin yatırımı şu anda 3.5 milyar dolarlık gerçekleşmemiş bir kârda duruyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı, 50.000 doların hemen altında, 49.741 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları