AltcoinHaberler

Bitcoin Gold’a Saldırı Şoku! Ağ Yüzde 51 Saldırısına Uğradı

Bitcoin Gold ağı yüzde 51 diye tabir edilen saldırıya maruz kaldı.

“Yüzde 51 saldırısı” bir blockchain ağının bir grup veya kişi tarafından yüzde 51’inin ele geçirilmesi ile olur. Eğer bir ağın yüzde 51 veya daha fazlası tek bir iradenin eline geçerse bu durumda ağda coin üretme, işlemlerin tekrar edilmesi veya tersine işlem yapma gibi spakülatif hamleler yapılabilir.

Genellikle madenci sayısı ve hash gücü ufak olan kripto paralarda gündeme gelen bu olay, o kripto para için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bugün Bitcoin’in hard forku olan (çatallanması) Bitcoin Gold (BTG) ağında bu saldırı görüldü.

MIT’in Digital Currency Initiative bölümünde araştırmacı olarak görev alan James Lovejoy, yaptığı açıklama ile 70 bin dolar değerinde işlemin ağda iki kez yapıldığını söyledi.

2 defa farklı zamanlarda yapılan bu saldırının ilkinde ağdaki 14 bloğa müdahale edilirken, dğerinde ise 15 bloğa müdahale edildi ve bazı işlemler kopyalanarak tekrar yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu