Bitcoin

Bitcoin Hacimleri Rusya’da Mayıs 2021’den Beri En Yüksek Seviyeye Ulaştı!

Ruslar adeta Bitcoin'a saldırıyor!

Ukrayna-Rusya savaşının etkileri ekonomik dengeleri değiştirmeye devam ediyor.

Geçen hafta ruble cinsinden Bitcoin (BTC) hacimleri yaklaşık 1,5 milyar RUB‘a ulaştı. Ülke genelindeki kripto alım satım hacimleri ise jeopolitik endişelerin etkisiyle yükselişe geçti.

Rusya’nın finansal ekosisteminin geleceğine ilişkin belirsizlik artarken yatırımcılar Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine yönelmeye başladı.

Perşembe günü Ruble cinsinden Bitcoin hacimleri neredeyse 10 ayın en yüksek rakamı olan 1,5 milyar seviyesine ulaştı.

Bu noktada Rus yatırımcıların dünyanın en büyük kripto sahipleri arasında olduğunu belirtmekte yarar var.

Bir iddiaya göre Ruslar global kripto varlıklarının yaklaşık % 12’sini ellerinde bulunduruyorlar. Bu yüzden iki ülke arasında yaşanan sıcak gelişmeler kripto camiasını da yakından ilgilendiriyor.

Önde gelen kripto araştırma ve analiz platformlarından Kaiko’nun verileri, ruble cinsinden kripto para hacimlerinin piyasa genelinde arttığını gösteriyor. Kaiko’nun araştırma analisti Clara Medalie’ye göre kripto alım satım işlemleri en çok Binance’te yoğunluk gösteriyor.

Bitcoin Bu Durumdan Nasıl Etkileniyor?

Bitcoin, iki ülke arasındaki çatışmalar nedeniyle önemli bir darbe almış durumda. Genel ağ etkinliği karışık bir tablo sunuyor. Lider kripto para biriminin jeton dolaşımı da son zamanlarda yükseliş kaydetti.

Öte yandan Bitcoin’in jeton sirkülasyonu 9 ayın en yükseğine ulaştı. Bu da yatırımcıların gündemdeki savaşla beraber nasıl kutuplaştığını da ortaya koyuyor. Bu dolaşım artışı, pandeminin başlangıcında yaşanan “Kara Perşembe“yi hatırlatıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu