Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Hızla Düşüyor! Düşüşün Sebebi Yine Mt. Gox

Bitcoin Hızla Düşüyor! Düşüşün Sebebi Yine Mt. Gox

Takip et

Yaşadığı siber saldırı nedeniyle kayyum atanan Mt. Gox borsasının son zamanlardaki Bitcoin düşüşlerinde etkili olduğu haberini yapmıştık. İddialara göre borsadaki paralarını geri almak için sıraya giren bir çok kullanıcıya ödeme yapabilmek için elinde bulunan yüklü miktarda Bitcoin’i bozduran Mt. Gox kayyumu, piyasayı olumsuz yönde etkiliyor.

Elinde 200 bin Bitcoin bulunan şirket daha önce ciddi bir satış yapmış ve elindeki Bitcoin sayısını 165 bine kadar indirmişti. Tabi bu durum Bitcoin‘in 24 saat içerisinide %8 oranında erimesiyle sonuçlanmıştı.

Bitcoin Tekrar Düşüşte

Bugün saat 20.00 civarlarında 9350 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, ani bir düşüşle 9050 seviyelerine kadar geriledi. Elinde 137 bin civarında Bitcoin kaldığı bilinen Mt. Gox’un cüzdan hareketleri incelendiğinde bu düşüşte etkisi olduğu anlaşılıyor. Satışların devam edip etmeyeceği ve Bitcoin’in kaç dolar seviyelerine kadar gerileyeceği tahmin edilemese de bu süreçte yatırımlarınızı dikkatli yapmanızda fayda var. Bu satışların genelde Bitcoin’in tam yükseliş trendine gireceği düşünüldüğü zamanlarda yapılmasıyla dikkat çekiyor.

Nisan ayının 25’inde aynı durum gerçekleşmiş ve 9600 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, gün içerisinde 8900 dolarlara kadar gerilemişti.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları