Kripto HaberleriHaberlerMt. Gox Hakkında Önemli İddia

Mt. Gox Hakkında Önemli İddia

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uğradığı siber saldırı sonucunda kayyum atanan ve yeni müşteri alımına tamamen kapatılan Mt. Gox borsası ile ilgili olarak son dönemde ciddi krizler yaşanıyor. Yaşanan krizlerin arkasında borsaya yatırdıkları paralarını geri almak için sıraya giren kullanıcılar bulunurken, kullanıcılara ödeme yapmak için binlerce dolarlık Bitcoin’i elden çıkaran Mt. Gox kayyumunun şimdilerde Bitcoin’in yükselmesini fırsat bilip elinden milyonlarca dolarlık Bitcoin’i çıkardığı iddia ediliyor.

9.700 dolara kadar yükselen Bitcoin‘in 24 saat içerisinde %7 oranında değer kaybı yaşamasının arkasında yatan sebebin ise Mt. Gox dolayısı ile olduğu iddia ediliyor.

Eğer ki iddialar doğru ise Mt. Gox kayyumu biriken ödemeleri yapabilmek adına yükselen Bitcoin fiyatlarını da göze alarak kripto paraları elden çıkardı yani sattı.

166 Bin Bitcoin’i Kaldı

Mt. Gox kayyumunun milyonlarca dolarlık Bitcoin’i elden çıkarması ise Bitcoin’de bu denli düşüşe sebep oldu. Kripto para piyasasında yaşanan bu düşüşün arkasında kayyumun olduğu iddia edilirken, kayyumun elinde toplamda 166 bin Bitcoin kaldığı iddia edildi. Kayyum tarafından ise ortaya atılan bu iddialar ile ilgili net ve resmi bir açıklama yapılmaması olayın doğruluğu konusunda bazı tartışmaları da beraberinde getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay