BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin İçin 50.000$+ Hedefine Herkes Gülmüştü Şimdi 500.000$ İçin Tarih Verdi!

Plan B Bitcoin anketinin sonuçlarını paylaştı.

Haftalık kapanış öncesi Bitcoin’de yükseliş beklentilerinin arttığını ifade etmiştik. Bitcoin (BTC) bugün ABD borsaları ile birlikte pozitif seyrine devam ediyor.

Bitcoin’in 30.000 dolar üzerindeki yatay hareketlerine devam etmesi altcoinlerdeki risk iştahını yükseltirken Stock to Flow (S2F) modelinin mucidi popüler analist PlanB twitterda Bitcoin fiyatıyla ilgili bir anket yaptı.

Plan B takipçilerine Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde hangi seviyelere ulaşabileceğini sordu.

Ankete 134 binden fazla Twitter kullanıcısı katıldı. Ankette oy kullananların %81’i BTC fiyatının önümüzdeki 5 yıl içinde 500.000 doların altında kalacağını düşünüyor.

Oy kullananların bir kısmı ise Bitcoin fiyatının 500 bin dolarlık fiyat seviyesini aşabileceğini ancak 1 milyon doların altında kalacağını düşünüyor.

Anket sonuçlarını paylaşan Plan B mucidi olduğu S2F modelinin Bitcoin fiyatıyla ilgili tahminlerini de paylaştı:

“S2F modeli, Bitcoin’in 2024’teki halving sonrası yaşanacak rallide 500.000 dolardan fazla olacağını tahmin ediyor.”

Anket sonuçlarının Mart 2019 ile eşleştiğini söyleyen analist, BTC’nin o zamanlar 4 bin doların altında işlem gördüğünü hatırlatarak şunları söyledi:

“S2F modelini yayınladığım Mart 2019’a çok benziyor ve BTC 4 bin doların altındaydı. Çoğunluk, 2020 yarılanmasından sonra S2F’nin 55 bin dolarlık tahmininin çılgınca olduğunu düşündü.”

30.110 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin, son bir haftada %2.54 oranında yükseliş kaydetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
tolga

yalan haber yapmayın yakışmıyor size. PlanB BTC 500 K olacak demiyor. tweetini iyi okuyun. 200K tahmininde bulundu

Anonim

.

Last edited 1 ay önce by Serkan Gültekin

Başa dön tuşu