AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin İçin Analistlerden Son Dakika Uyarısı: Rekor Kırılmazsa Bu Seviyeye Düşebiliriz…

Bitcoin fiyatı son yılların en büyük rekorunu kırdı. Henüz 20 bin dolar rekoru kırılmadı ancak...

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında beklentiler düşüş yönündeydi. Hatta 11.300 dolara kadar düşeceğini iddia eden analistler bile piyasada boy göstermeye başlamıştı. Analistlerin bu açıklamalarından kısa süre sonra bugün 3 yılın en güçlü rekoru kırılmadı ancak 19.864 dolarla rekor seviyesi görülmüş oldu.

Özellikle riskli olarak görülen büyük direnç seviyesi olarak kabul gören 19.500 dolar ila 19.550 dolar aralığındaki seviyenin aşılmış olması yatırımcıların dikkatini çekmekle sınırlı kalmadı yatırımcıların daha fazla yatırım yapmasında önemli eşik oldu.

Analistler Uyardı: Hiçbir Zaman Rekordan Giriş Yapmayın!

Bitcoin analistlerine göre 19.864 dolarlı seviyelerden yatırım yapmak daha önce olduğu gibi büyük riskler içeriyor. Yatırımcıların, kısa süre içerisinde 20 bin dolar rekoru beklentisi ve ardından 32.000 dolara kadar ulaşan beklentiler karşısında dikkatli olması öneriliyor. Daha ilk anlarda bile rekordan yatırım yapan yatırımcıların zarar ettiği görülürken, analistlerin “zirveden yatırım yapmayın” sözünün ehemmiyeti anlaşılmış oluyor.

Bu dönemde yatırım yapacak olan yatırımcıların kısa vadeli düşünmesinin asla doğru olmadığına dikkat çeken analistler, “kısa vadeli yatırım için asla uygun bir piyasa koşulu yok. Eğer orta ve uzun vadeli yatırım yapacaksanız alıp unutabilirsiniz ancak kısa vadede ne olacağı belli olmaz” diyerek uyarılarda bulunuyor.

Altcoin Boğası İçin Öngörü

Özellikle 20.000 dolar kırılmazsa önümüzdeki dönemde BTC’nin 17.800 dolarlara kadar gevşeyebileceği ve bunun yaşanmasından sonra birkaç aylık altcoin boğa sezonunun başlanacağı ifade ediliyor. Yine bu dönemde BTC hakimiyetinin yüzde 52’lere kadar düşebileceği de iddialar arasında.

Kripto para piyasası diğer bütün piyasalara göre çok volatildir. Bu sebeple bugün “kazandım” diyerek önlem almadan yapılan yatırımlar büyük zararlarla sonuçlanır. Bu sebeple mutlaka stop-limit emirlerinin kullanılması önerilmektedir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu