Kripto HaberleriAnalizBitcoin İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler? Sıradaki Hedef 12.000 Dolar Mı?

Bitcoin İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler? Sıradaki Hedef 12.000 Dolar Mı?

Takip et

Uzun bir süredir yatay seyir ettikten sonra adeta zincirlerini kıran Bitcoin, yaklaşık 10 gündür istikrarlı yükselişine devam ediyor. Özellikle 2017 yılından beri olan düşüş trendini, yukarı yönlü kırdıktan sonra oluşan FOMO etkisi ile ciddi şekilde yükseliş yaşayan BTC, gün içerisinde 11.750 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Grafiğe bakıldığı zaman 11.100 ve 10.800 dolarların önemli destek seviyeleri olduğu görülürken bu seviyelerin aşağısına olabilecek sert bir düşüş fiyatı aşağı yönlü hareket ettirebilir.

Bitcoin (BTC) 1 Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Özellikle 11.800 önemli bir direnç olurken bu seviyenin geçilmesi ile oluşan FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi,12.250 dolarlara kadar fiyatı hızlı bir şekilde yükseltebilir.

Bu dönemde BTC, yukarı yönlü olan görüntüsünü her geçtiğimiz saat biraz daha güçlendirirken özellikle hacimsiz altcoin yatırımı yapanlar dikkatli olmalılar. Zira geçtiğimiz günlerde olduğu gibi yukarı yönlü sert bir hareket, hacimsiz altcoinlerin hem BTC hem de USD bazlı değer kaybetmesine neden olabilir.

Hacimsiz altcoinlerin BTC karşısındaki hareketleri ile ilgili daha önce bir yazı kaleme almıştık. Şu an sert hareket yaşanması eskisiyle benzer bir hareket görmemize sebep olacaktır. Yazıyı incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) Önemli Seviyeler Neler? “Hacimsiz” Altcoinlere Para Ne Zaman Akacak?

Hacimli altcoinler ise -ETH, LTC, EOS gibi- yine her zaman olduğu gibi Bitcoin ile beraber korelasyonunu bozmayacak ve paralel bir hareketlenme gösterecektir.

Temel analize yani dünyadaki genel ekonomiye baktığımız zaman ise özellikle ABD’de birçok şirketin toparlamaya başladığı ve beklentinin üzerinde kâr açıkladığı görülüyor. Öte yandan FED’in para basma politikalarına devam edeceği de hesaba katıldığı zaman, temel analize bakarak yükselişlerin devam edebileceğini söylemek mümkün.

Özellikle BTC’de yeni yatırımcı yapacak kişiler 11.800 doların hacimli bir şekilde geçilmesinden sonra “STOPLU BİR ŞEKİLDE” bir miktar parçalı bir şekilde BTC yatırımı değerlendirebilirler. Ayrıca 11.400 ve 11.100 dolar seviyeleri yine parçalı bir şekilde BTC yatırımı değerlendirmek için uygun seviyeler olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları