Bitcoin

Bitcoin İçin İyi Haber! Uzun Vadeli BTC Arzında Düşüş Yaşandı, Peki Bu Ne Demek?

Glassnode, uzun vadeli BTC arzında geçen ay 300.000 BTC düşüş yaşandığını bildirdi.

On-chain metrikleri ve Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode, twitter üzerinden, uzun vadeli yatırımcıların kârlarını almak için yaptığı BTC satışlarının Bitcoin arzında azalmaya yol açtığını ve bu durumun Bitcoin piyasasını olumlu etkilediğini ifade eden paylaşımda bulundu.

Azalan Arz Yaklaşan Boğa Sezonunu Mu Gösteriyor?

İçinde bulunduğumuz piyasada, uzun zamandır hareket etmeyen Bitcoinler, sahipleri tarafından borsalara transfer edilmeye başlandı. Glassnode’un paylaştığı tabloya göre, bu transferler Ekim ayında başlamış ve yaklaşık 300.000 BTC’ye ulaşmış olarak gözüküyor. Bu hareketlerin sonucunda gerçekleşen satışlar, BTC arzında azalmaya sebep oldu. Glassnode, yaşanan bu düşüşün daha önceki boğa sezonu döngülerinde de gözlemlendiğini belirterek BTC’nin potansiyel bir boğa koşusunun erken aşamalarında olduğunu açıkladı.

Değer Artışına Rağmen Eleştiriler Devam Ediyor

Son zamanlardaki fiyat artışı ile birlikte piyasa değeri 345 milyar doların üzerine çıkan Bitcoin, bazı eleştirmenler ve haber siteleri tarafından kötülenmeye devam ediyor. Finansal haberler yayınlayan Fox Business ve Financial Times, art arda yayınladıkları haberlerle Bitcoin’i yerdiler. Fox Business ve Financial Times, Bitcoin’in bir değer deposu olmadığı gibi saklanacak bir değerinin de yok olduğu ve aynı zamanda Bicoin’in bir vaadinin olmadığı yönünde içeriklerini birer saat arayla yayınladılar.

Öte yandan Twitterda da ünlü yatırımcı Max Keizer, Mark Cuban’ın Bitcoin’e karşı olan tutumunu eleştirdiği bir post paylaştı. Bitcoin’in bir IQ (zeka) testi olduğunu ve Mark Cuban’ın başarısız olduğunu belirten Keizer, bu cehaletin hiçbir mazereti olmadığını ve fiat gemisiyle batanlara acınmaması gerektiğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu