binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltınBitcoin İle Altını Kıyaslayan Yatırım Şirketi BTC’de Yükseliş Bekliyor! İşte Nedeni!

Bitcoin İle Altını Kıyaslayan Yatırım Şirketi BTC’de Yükseliş Bekliyor! İşte Nedeni!

Matrixport, dijital değer deposu olarak BTC'ye olan yoğun talebin Bitcoin'in popülaritesinin artmasından kaynaklandığını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto paralar için bu hafta önemli bir hafta olacak. Zira ABD’den gelecek olan enflasyon verileri ve FOMC tutanakları BTC yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor.

Bu noktada BTC son 24 saatte yaşadığı %1,2’lik düşüşle 27,500 dolar seviyesinde bulunurken Martrixport’tan Bitcoin raporu geldi.

Coindesk’in haberine göre Bitcoin ve altının bir değer deposu olduğunu ve aralarında açık bir bağlantı olduğunu belirten Matrixport, dijital değer deposu olarak BTC’ye olan yoğun talebin Bitcoin’in popülaritesinin artmasından kaynaklandığını söyledi.

Bitcoin’in piyasa değerinin 540 milyar dolar olduğuna ve bu rakamın fiziki altının piyasa değerinin %10,8’ine eşdeğer olduğuna dikkat çeken Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, Bitcoin’in altından daha avantajlı olduğunu savundu.

Thielen ayrıca, SEC’in spot ETF’e vereceği onayın BTC’nin piyasa değerini 20-30 milyar dolar artırabileceğini ifade etti.

“Bugün, varlıkları altın biçiminde depolamak dijital çağda modası geçmiş olmakla kalmıyor, aynı zamanda sınırları geçerken önemli kısıtlamalar da getiriyor.

Bitcoin bu duruma bir çözüm sunuyor. Bu noktada BTC değerin sınırlar arasında hızlı ve nispeten göze çarpmayan hareketini mümkün kılıyor.

Bu nedenle, teknolojik gelişmelerin mevcut durumu göz önüne alındığında, Bitcoin’in değer deposu rolü altına benziyor ve BTC spekülatif bir finansal varlık olarak görülüyor.

Ayrıca SEC’in spot Bitcoin ETF’ine vereceği olası bir onay BTC’ye 20 ila 30 milyar dolarlık girişle sonuçlanabilir. Potansiyel olarak Bitcoin’de büyük bir yükselişi tetikleyebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail