BitcoinHaberler

Bitcoin İşlem Hacmi, Küresel İnternet İşlem Hacminin Üstünde Mi?

Bitcoin Amerikan dolarına meydan mı okuyor?

Blockchain teknolojisi gün geçtikçe hayatımızdaki etkinliğini artırıyor. Changpeng Zhao’nun yeni yıl mesajında da belirttiği gibi Blockchain teknolojisi ve kripto paralar 2030’a kadar belki de çok daha fazla alanda kullanılır hale gelecek.

İlgili Haber
Binance CEO'sundan 2030 Bitcoin ve Blockchain Tahminleri

Şu sıralar belki de bu iddiaları destekleyecek bir araştırma sonucu Twitter’da dolanıyor. Willy Woo’nun paylaştığı 2019 Bitcoin işlem hacminin Amerikan doları işlem hacmine büyük oranda yakın olduğu haberi oldukça dikkat çekici.

Woo’nun paylaştığına göre 2019 yılı verileri 4.1 trilyon Amerikan doları tutarındaki İnternet ödemelerinin toplam işlem hacmine karşılık Bitcoin’in işlem hacmi 3.8 trilyon Amerika dolarına denk geldiğini gösteriyor. Bu da Bitcoin’in 2019 yılında İnternet USD hacmini neredeyse yakaladığını ortaya koyuyor.

Söz konusu 4.1 trilyon Amerikan doları değerindeki işlem hacmi, İnternet üzerinden yapılan işlemleri içeriyor. Bunun yanı sıra Bitcoin işlem hacminin bu kadar yüksek oluşunun söz konusu işlemlerin alım satım değil yatırım amaçlı olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca Çin’de 40 trilyon dolarlık dijital hacmi olduğunu da unutmamak gerekiyor. Fakat bu hacim Amerikan doları değil Çin yuanı cinsinden hesaplanıyor. Bu yüzden de bu değerler Amerikan doları işlem hacmi olarak kayıtlara geçmiyor.

Oysa bu değer Amerikan doları cinsinden ifade edilecek olsa Bitcoin’in küresel İnternet işlem hacminin çok daha üstünde bir hacim gösterdiği aşikar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu