blank
Bitcoin

Bitcoin, J.P.Morgan İle Yarışıyor! – Bitcoin’in Kazanması An Meselesi

Bitcoin’in piyasa değeri JP Morgan’a yaklaştı.

Son günlerde boğa rallisine yön veren Bitcoin, yayın saati itibariyle 19.000 dolar üzerinden işlem görüyor. An itibariyle yaklaşık 353.5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan lider kripto para, J.P.Morgan ile yarışıyor. ABD’nin en büyük bankası olan J.P.Morgan Chase, küçük bir zaman diliminde de olsa BTC’nin arkasına düşmesine rağmen tekrardan yükselişe geçti. Şu anda Tradingview verilerine göre, J.P.Morgan Chase’in yaklaşık olarak 376 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğu görülüyor.

J.P.Morgan (JPM) Piyasa Bilgileri – Kaynak: Tradingview

J.P.Morgan’ın Bitcoin İle İmtihanı

ABD’nin en büyük bankası’nın CEO’su olan Jamie Dimon, Bitcoin boğasından önceki Eylül ayında BTC ile ilgili olarak sonrasında pişman olacağı bir yorumda bulundu. Kripto paraların çok büyük bir sahtekarlık olduğunu dile getiren CEO, bir hafta önce de fikirlerinin tam olarak değişmediğini ama kripto para birimlerinin mülkiyetinin düzenlenmiş ve uygun şekilde desteklenmiş olduğuna inandığını belirtti.

Bunlara ithafen, popüler analist Alex Krüger twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Postta, J.P.Morgan’ın 2017 yılında Bitcoin’e sahtekarlık olarak yaklaşmasından 2020 yılında Bitcoin’in altınla olan rekabetine değinmesine kadar olan süreçten bahseden Krüger, sonunda ise uzun bir yol alındığına değiniyor.

Sırada JPM Var

Geleneksel piyasalarda büyük yerlere sahip olan ve isimlerinden söz ettiren Mastercard ve özellikle oyuncuların dilinden düşmeyen Nvidia şirketlerinin piyasa değerinin üzerine çıkan Bitcoin, şimdilerde J.P.Morgan’ı geçmeyi hedefliyor. Bu hedefinin gerçekleşmesi halinde Bitcoin’in bir sonraki hedefi, yaklaşık 448 milyar dolarlık hacmiyle finansal hizmetler şirketi olan Visa olacaktır.

ABD Borsası Piyasa Verileri – Kaynak: Tradingview

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu