Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Kazancı Vaadi ile 1.5 Milyon Dolar Çaldılar

Bitcoin Kazancı Vaadi ile 1.5 Milyon Dolar Çaldılar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İngiliz adasından Jersey’li bir vatandaş, Bitcoin dolandırıcılığı kapsamında tüm birikimini yatırdığı 1.5 milyon doları kaybederek ada tarihinde yaşanmış olan en büyük dolandırıcılığa konu oldu. Kripto para alanında deneyimli bir yatırımcı olduğunu söyleyen vatandaş, 18 aylık bir süre boyunca kendisini dolandıranlar ile iletişim halinde kaldı. İletişimin sonunda ömrü boyunca biriktirmiş olduğu 1.5 milyon dolarlık yatırımını Bitcoin vaadi ile gelen dolandırıcılara kaptırdı. Hırsızlar, yatırdığı paranın 15 katını kazanacakları konusunda kendisine vaatlerde bulunmuşlardı ancak işler düşünüldüğü gibi olmadı. Bitcoin kripto para birimi hakkında online sorular soran dolandırıcılar, Jersey’li kurbanla iletişime geçtiler. Ünlü İngiliz firmalarının isimlerini kullanarak kurbanlarına garanti veren dolandırıcılar, gerçek ve güvenilir kişiler olduklarını iddia ettiler. 18 aylık süre boyunca da kurbanı daha büyük yatırımlar yapması adına teşvik ederek toplamda 1.5 milyon dolarını çaldılar.

Devlet Polisi Tetikte

Devlet polisinin siber suçlar bölümünde yer alan dedektifler ve görevliler olay hakkında inceleme başlattılar. Polis, adada yaşayan kişileri siber suçlar ve kripto para birimlerine yapılan yatırımlar konusunda dikkatli olmaları için uyardı. Jersey’li vatandaşa paranı geri getirilmesinin çok düşük bir ihtimal dahilinde olduğunu söyleyen polis ve birimindeki ekip olayı incelemeye devam ediyor. Polis raporlarına bakıldığında bazı Jerseyli vatandaşların e-mail yolu üzerinden tehdit aldıkları saptandı. Maili gönderen kişinin kurbanlarına webcam ulaşımı konusunda direktif verdiği ve ardından fidye ödemesi için Bitcoin talep ettiği ortaya çıktı. Fidyeyi ödemedikleri halde, yetişkin filmleri izlerkenki görüntülerini sızdıracağı konusunda tehdit alan vatandaşlar, bunun gibi pek çok durum üzerine polise şikâyete gitti. Jerseyli vatandaşları kripto para birimleri konusunda hem dolandıran hem de tehdit eden kişinin kimliği henüz bulunamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları