BitcoinHaberler

Bitcoin Kazançlarına Yüzde 30 Vergi Öneren Yasa Onaylandı! Kayıpta İndirim Yok!

Hindistan'da kripto para vergi oranları yasalaştı.

Kripto para regülasyonlarında “vergi düzenlemeleri” önemli bir başlığı oluşturuyor.

Yatırımcılar yüksek vergi oranlarının kripto para ticaretini sekteye uğratabileceğini ve sektörü öldürebileceğini iddia ederken ülkelerin farklı oranlarda vergi uygulamalarını yürürlüğe koyduğunu görüyoruz.

Son olarak Hindistan %30’luk bir vergi önerisiyle büyük tepki çekmişti. Ancak belirlenen oran Meclis’te kabul edilerek yasalaştı.

1 Nisan’da Yürürlüğe Girecek

Şubat ayında ortaya çıkan taslak büyük tepki toplamış ve oranın düşürülmesi için kampanyalar düzenlenmişti. Ne yazık ki, bu çabalar boşa çıktı.

Meclis tarafından onaylanan vergi kanunu 1 Nisan’da yürürlüğe girecek.

Yatırımcılar %30’luk sermaye kazancı vergisine ek olarak kayıpları için bu vergilerden kesinti yapamayacak. Bunun yanı sıra kripto para hediyeleri de vergiye tabi tutulacak.

Bu haliyle kripto paralara yönelik oldukça sert düzenlemeler içeren yasanın Yüksek Mahkeme’ye taşınabileceği belirtildi.

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nden Vergi Uzmanı olan Rajat Mittal söz konusu yasanın tüccarların faaliyetlerini neredeyse imkansız hale getirdiğini söyledi.

“Hükümet, kripto endüstrisinin kripto vergilendirmesini yumuşatmaya yönelik önerileri kabul etmedi. Vergilendirme kurallarını sıkılaştırarak günlük tüccarların ve borsaların Hindistan’da faaliyet göstermesini daha zor ve belki de imkansız hale getirdi.”

Muhalefet partileri yasaya karşı çıkarken ülkedeki kripto para sektörünü bitireceğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu