Ana SayfaBitcoinBitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi'nde Dikkat Çeken Hareket: Nasıl Değerlendirilmeli?

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde Dikkat Çeken Hareket: Nasıl Değerlendirilmeli?

Takip et

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi baz alındığında kripto para fiyatlarının bir geri dönüş yapabilme veya en azından düşüş yaşamayı sonlandırma ihtimalleri olabilir.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde 7 Mayıs’tan Bu Yana En Yüksek Değere Ulaşıldı

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 9 Temmuz’da 24 puana ulaştı. Bu da son iki ayda ulaştığı en yüksek konum olarak kaydedildi.

Çok faktörlü kripto piyasası duyarlılık analizine göre, bu rakam 7 Mayıs’tan bu yana ulaşılan en yüksek seviye.

Arcane Research tarafından 5 Temmuz’da yayınlanan bir nota göre, gösterge “aşırı korku” seviyesinde uzun bir süre geçirdikten sonra “korku” seviyesine yaklaşıyor.

BTC’nin korku ve açgözlülük endeksindeki son seviyesini gösteren veri.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, geleneksel piyasalarda kullanılan bir yatırımcı hissiyatı ölçümüdür. Volatilite, momentum ve talep dahil olmak üzere bir dizi unsuru dikkate alır.

Özellikle, yatırımcıların aşırı iyimser (“açgözlülük” ile temsil edilen) veya düşüş eğilimli (“korku”) olup olmadıklarını belirlemeyi amaçlar ve ayrıca sosyal medyadaki eğilimler ve Google arama terimleri gibi bir dizi başka kriteri de dikkate alır.

İlgili Haber
El Salvador Başkanı Nayib Bukele'den Bitcoin'e Destek!

Endeks 0 (“aşırı korkuyu” temsil eder) ile 100 (“aşırı açgözlülüğü” temsil eder) arasında değişebilir.

Arcane Research’e göre, Bitcoin’deki (BTC) yedi günlük volatilite değeri Nisan ayının başından bu yana en düşük seviyesine ulaştı, ancak 30 günlük volatilite yüksek kalmaya devam etti.

Bununla birlikte bazı uzmanlar, “kripto para piyasasındaki yoğun geçen bir çeyreğin ve yaz başlangıcının ardından nispeten olaysız bir Temmuz ayı” görmenin kendilerini şaşırmayacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Anladım hacim 10 milyar dolar oldu sırf yükselme hatta ısarla düşüyor ortada hırsız kalitesiz bir yapı var anlatıldığı gibi değil anlaşılır gibi bir yapı var Yahudi oyunudur her türlü alçaklık mübah onlar için

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları