Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Kritik Desteğin Altına İndi, Altcoinlerde Son Durum Ne?

Bitcoin Kritik Desteğin Altına İndi, Altcoinlerde Son Durum Ne?

Takip et

Bitcoin‘de aylık kapanışa saatler kala fiyat yeniden 19.000$’ın altında indi. Son 10 yılın en kötü 3 aylık performansını gösteren Bitcoin zirvesinin %74 altında işlem görürken, 2022 yılı kayıpları %60’a ulaştı.

SEC’in ETF kararından ziyade ABD borsalarındaki satışların Bitcoin’i baskıladığını düşünüyoruz. Zira SEC’in spot ETF’i kabul etmesi zaten düşük bir olasılık olarak görülüyordu.

Bugün ABD borsalarındaki kayıpların %3’e yaklaştığını görüyoruz. Dow Jones, Nasdaq ve S&P 500’dek kayıplar derinleşirken VIX endeksi de %7 oranında artarak yeniden 30’un üzerinde çıktı.

3AC’nin iflası ve tasfiyesi, Celsius’un batmak üzere olması, BlockFi’nin zor durumda olması gibi pek çok etken kripto paralardaki risk iştahını düşüyor. Küresel tarafta da pozitif bir görünüm olmayın Bitcoin’deki düşüşler daha sert olabiliyor.

Bitcoin’de 2017 zirvesini işaret eden 19800$ seviyesinin yeniden kırılması büyük bir zayıflık belirtisi olarak karşımıza çıkıyor.

Satışların derinleşmesi durumunda 16300$ seviyesini destek olarak takip edeceğiz.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte Ethereum %8 oranında değer kaybederken, altcoinlerdeki kayıplar ortalama %10 seviyelerinde seyrediyor.

İlk 100 kripto para arasında son 24 saatte en çok değer kaybedenler ise şöyle:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları