Ana SayfaBitcoinBitcoin kritik seviyelerde İşlem görürken ETF onaylandı İddiası piyasayı karıştırdı

Bitcoin kritik seviyelerde İşlem görürken ETF onaylandı İddiası piyasayı karıştırdı

Takip et

Bir süredir yatay seyrini koruyan Bitcoin, sene sonuna doğru rekor kırması beklenirken bugün sert düşüşler yaşadı. Yüzde 10’dan fazla değer kaybeden Bitcoin bu seviyelerdeki en önemli destek noktası olan 5700 dolarlarda işlem görüyor ve 5700 altına düşülmesi durumunda 3000 dolara kadar gerilemeler öngörülüyor. Piyasanın bu derece düşmesi üzerine analistler tarafından birçok iddia ortaya atıldı.

En çok iddia edilen durum Bitcoin Cash hard forku oldu. Bu hard forktan önce değer kaybeden BCH tüm piyasanın düzenini bozdu şeklinde iddialar ortaya atıldı. Ancak tabiki iddialar bununlada sınırlı değil.

Bitcoin ETF başvurusu kabul edildi iddiası

Henüz hiçbir resmi kaynak ile doğrulanmasa da birçok kesim tarafından Bitcoin ETF başvurusunun onaylandığı konuşuluyor. Washington 14.11.2018 – 12.00 tarihinde ilgili haberin yayıldığını iddia eden bazı kişiler SEC’in Bitcoin ETF’sini onaylandığını söylüyor. Çoğu analiste göre eğer onaylanma durumu gerçekse ve piyasa bu kadar değer kaybettiyse, insider (içeriden haber sızma) olayı yaşanmış ve piyasayı düşük fiyattan toplamak için bazı hamleler yapılmış olabilir.

Eğer gerçekten ETF kabul edildiyse bundan sonra fiyat yukarı yönlü olacaktır.

*Yazılanlar sadece piyasada dolaşan iddiadır, resmi bir kurum tarafından açıklanmamıştır.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, risk değeri en yüksek yatırım araçlarından biridir. Her yatırım kişinin kendi sorumluluğundadır. Oluşabilecek kar veya zarar durumlarında bitcoinsistemi.com sorumluluk kabul etmez.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları