Bitcoin Madenciliği

Bitcoin Madencileri, Kasım Ayından Bu Yana İlk Kez Net BTC Satışı Gerçekleştirdi!

Bitcoin madencileri, uzun bir aradan sonra ilk kez sahip oldukları kripto paraları elden çıkarmaya başladılar.

Glassnode verilerine göre, Bitcoin madencilerinin elindeki BTC’lerin takibini yapan bir gösterge, Kasım ayı ortalarından bu yana ilk kez negatif bölgeye girdi.

Madencilerin Elindeki Net Bitcoin Değişimi Miktarı 5 Şubat’ta Negatife Döndü

30 günlük bir zaman aralığını tarayan göstergenin 5 Şubat’tan itibaren negatif hale gelmesi, Bitcoin madencilerinin elde ettikleri kripto paraları satmaya başladığı anlamına geliyor.

Araştırma şirketi Delphi Digital’e göre Bitcoin madencileri, BTC fiyatı 35.000 doların altına indiğinde bile kripto paralarını elinde tutmaya devam ediyordu. Bununla birlikte BTC fiyatının Kasım ayındaki zirve noktasından halen uzakta seyretmesi nedeniyle madencilerin maliyetlerini karşılayabilmek ve daha güçlü ekipmanlara yatırım yapabilmek amacıyla coinlerini sattıkları düşünülüyor.

Glassnode tarafından sağlanan, madencilerin elindeki net BTC değişimini gösteren grafik.

Büyük Madencilik Şirketleri “HODL” Modunda Kalmaya Devam Ediyor

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinin hisse senedi fiyatları ise son düşüşlerinin ardından toparlanmaya başladı. Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Stronghold Digital Mining ve Hut 8 Mining şirketlerinin hisseleri, Ocak ayına göre yaklaşık olarak %40 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Küçük ölçekli madencilik şirketlerinin satış hamlesi, daha fazla BTC ekipmanı satın almak için stratejik bir düşünce sonucunda gerçekleşmiş olabilir.

Marathon ve Hut 8, Bloomberg’e yaptıkları açıklamada, son düşüş sırasında herhangi bir satış yapmadıklarını söylediler. Marathon Digital sözcüsü Charlie Schumacher, konuyla ilgili şunları aktardı:

“2020 yılının Ekim ayından bu yana ‘hodl’ pozisyonundayız, tek bir satoshi bile satmadık.”

Hut 8 Mining’in yatırım ilişkileri başkanı Sue Ennis ise kendi şirketlerinin politikasını şöyle açıkladı:

“Bizler Bitcoin’e inanıyoruz. Bazı madenciler masraflarını çıkarmak için BTC’lerini satıyorlar. Biz ise elimizdekileri tutacağız.”

Riot ve Stronghold madencilik şirketleri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu