Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiBitcoin Madencileri Tedarik Zinciri Krizinden Etkileniyor!

Bitcoin Madencileri Tedarik Zinciri Krizinden Etkileniyor!

Takip et

2021 yılı teknoloji şirketleri için pek çok krizin baş gösterdiği bir yıl oldu. Çip üretiminde ve tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar telefon, bilgisayar, otomobil ve ev araç gereçleri dahil olmak üzere pek çok sektörü etkiledi.

Üretimdeki ve tedarik zincirinceki bu aksamanın etkisinin önümüzdeki yıllara da sirayet etmesinden endişe duyulurken kripto para madencilerinin de bu krizden etkilenebileceği belirtildi.

ABD’li Bitcoin madencilik firmaları küresel tedarik zinciri krizinin etkileri ile mücadele ediyor. Çin’den sipariş edilen madencilik ekipmanlarının teslimatında bazı gecikmeler olduğu belirtiliyor.

Bu kesintilerin yansıması olarak ABD’de Nasdaq’da listelenen Riot Blockchain, Bitfarms ve Marathon Digital gibi büyük madencilik şirketleri son iki aydır üretim güncellemelerinde kesintiler yaşıyor.

Riot Blockchain Ekim ayı başlarında 25,646 madenciye sahip olduğunu açıklamıştı. Ekim ayında 6000 adet cihazın filoya eklenmesi bekleniyordu ancak sadece 1624 adet artış oldu.

Benzer aksaklıkların Bitfarms ve Marathon Digital şirketlerinde de yaşandığını görüyoruz.

Riot çip krizine bağlı tedarik zinciri aksamalarının bugüne kadarki etkilerinin önemli olmadığını ve sorunun mümkün olduğunca azaltılması için mücadele ettiklerini söyledi.

Marathon Digital Salı günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Madencilerimizin teslimatını hızlandırmak ve küresel lojistik sorunlarının büyümemiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için Ekim ayında uçak kiralamaya da başladık. Uçak kiralayarak madencilerin sevk ve teslim edilmeleri için geçen ortalama süreyi yaklaşık %50 azalttık. Bunu yapmanın ekonomik olarak uygun kalması koşuluyla, madencilerimizin zamanında teslimatını sağlamak için charter uçuşlarına devam etmek niyetindeyiz.”

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları